BLOG O BEATLES! Články,videa,rozhovory,fotky vše kolem BEATLES! Zanechávejte komentáře... :)

Srpen 2012

Vyjde film Magical Mystery Tour

30. srpna 2012 v 21:15 | Paul |  Novinky kolem Beatles
8. října vydává společnost Apple Films na DVD a Blu-ray film Magical mystery tour. Film, který natočili Beatles, byl restaurován a remixován. Kromě běžného vydání se na trhu objeví i deluxe edice, která bude obsahovat nejen oba nosiče, ale také šedesátistránkovou knížku plnou informací z natáčení a fotografií. Lahůdkou bude vinylové 2EP s písněmi z filmu.


Na disku se kromě filmu objeví také vystřižené scény (z písní Your mother should know, Blue Jay Way a The fool on the hill), videoklip písně Hello goodbye z pořadu Top of the pops, 19 minut rozhovorů s Paulem McCartneyem, Ringo Starrem a dalšími účinkujícími. Režisérský audiokomentář k filmu nahrál Paul McCartney.
zdroj: Brouci.com

Před padesáti lety hráli Beatles ve své nejslavnější sestavě

18. srpna 2012 v 12:03 | Paul |  Beatles
Dnes, tedy v sobotu 18. srpna, je to na den přesně, kdy spolu poprvé kapela The Beatles, která se zapsala do hudební historie, zahrála ve své nejslavnější sestavě.Dnes jména členů slavné čtyřky, která změnila dějiny rockové i popové hudby, vyjmenuje i o půlnoci probuzený hudební analfabet, ale v raných šedesátých letech se první zarytí fanoušci Brouků mohli ze změn pominout. Než vstoupili do hudební historie, museli se totiž John, Paul, George i Ringo "zachovat zbaběle" a shánět obklady na monokl.

Ke změně v sestavě postrčila kapelu, která byla ochotná pro úspěch udělat všechno, nahrávací společnost EMI, hlavně jejich budoucí mentor, producent a poradce George Martin. Skupina ho uchvátila už začátkem června, kdy se přišel jako lovec talentů podívat na jejich vůbec první nahrávání ve slavném studiu na Abbey Road.Během pár hodin prý pochopil, jak velký potenciál parta z Liverpoolu má. Jedno mu však vadilo: bubeník Pete Best.

A to natolik, že začal hučet do manažera Beatles Briana Epsteina, že Best musí skončit. Do vyhazovu bubeníka, který s kapelou hrál poslední dva roky, se nikomu zvlášť nechtělo. Epstein to dokonce konzultoval i s dýdžejem Bobem Woolerem z domovského klubu kapely Cavern, který mu ten krok vymlouval, protože Best byl fešák a fanynky ho milovaly. Táhlo se to nakonec až do 16. srpna, kdy Epstein Bestovi oznámil: "Kluci už s tebou dál nechtějí hrát."

Dva dny nato už s Beatles vystoupil Ringo Starr, čas na přípravu prvního oficiálního společného vystoupení tedy nebyl nijak závratný. V Hulme Hall v malém městě Birkenhead zahráli na 17. tanečním večeru místní zemědělské společnosti po jediné dvouhodinové zkoušce.Přestože hudebně šli Beatles díky změně nahoru, fanoušci to opravdu nesli hodně těžce. Ještě dlouhé týdny na koncertech naštvaně hučeli popěvek: "Ringo never, Pete Best forever! (Ringo nikdy, Pete Best navždy!)" Jeden obzvlášť rozlícený fanda dokonce v klubu Cavern čapnul McCartneyho a dal mu hlavičku, ze které mu kolem oka vykvetl monokl.
Báječná čtyřka prostě začala psát historii své nejslavnější sestavy trochu neslavně. I když se časem ukázalo, že Beatles udělali správný krok. Sám John Lennon se k událostem, od nichž právě uběhlo půl století, vrátil s nelichotivými slovy: "Byli jsme prostě zbabělci."Dear Prudence

12. srpna 2012 v 19:06 | Paul |  Klipy

Resonet Futurama

12. srpna 2012 v 8:00 | Paul |  Nástroje

Resonet Futurama


resonet


Když přišel 20. listopadu 1959 George do liverpoolského obchodu s hudebními nástroji, aby si pořídil novou kytaru, chtěl si pořídit Stratocaster, prodavač však tento model neměl na skladě a tak mladému Harrisonovi nabídl kvalitní i nejbliže podobný model Resonet Futurama.
Tato kytara se vyráběla v tehdejším Československu firmou Delicia původně pod jménem Grazioso Resonet.Přejmenovanou britskou firmou Selmer dovážející tento model do Velké Británie na Resonet Futurama. George si tuto kytaru vzal i na první turné Beatles do Hamburku. Byla využita při vůbec prvním nahrávání písně Cry For a Shadow.
O měsíc později byli Beatles zpátky v Liverpoolu a rychle se zlepšující Harrison už zase hledal novou kytaru. Někdy na přelomu let 1963 a 1964 věnoval George tuto kytaru hudebnímu magazínu Beat instrumental do loterie.


Patricia Davies

11. srpna 2012 v 8:00 | Paul |  Lidé spjati s Beatles

Patricia Davies

Tři roky chodila s Ringo Starrem v letech jeho dospívání. Drobounká blondýnka, která byla mladší než on, a která chodila do školy v Mossley Hill. Patricia Davies byla jeho první dívkou a pro Ringa a svou přítelkyni Priscillu White (později proslavenou jako Cilla Black) byla jednoduše Pat.

O jejím vztahu s Ringem toho není moc známo. Když bylo Ringovi sedmnáct a stál před rozhodnutím, zda se věnovat hudební kariéře, rozhodli se, že zůstanou přáteli. Pat zůstávala stále v jeho blízkosti, protože byla velkým příznivcem hudby a navštěvovala veškeré kluby v Liverpoolu. Když byl Pete Best vyhozen z Beatles a jeho místo zaujmul Ringo Starr, stála v davu diváků a po boku Cilly s jejím přítelem křičela "Pete never - Ringo forever" (Pete nikdy - Ringo navždy). Krátce poté se Ringo seznámil s profesionální kadeřnicí Maureen Coxovou.

Když se Ringo přestěhoval do Londýna, Pat učinila totéž. Sehnala práci v obchodě s hudebninami a volno trávila nakupováním a obědy s Cillou Black. Obě zůstávali nejlepšími přítelkyněmi a Pat byla pozvána také na soukromou svatbu Cilly a Bobbyho Willise. Během 70. let byla Pat stálým hostem v domě Willisových v Denhamu, od kterého měla vlastní klíče. Stala se neoficiální členkou rodiny, chůvou a vychovatelkou. Vánoce vždy trávila s nimi, protože zůstávala neprovdána. Během zkoušky pořadu Surprise surprise (britský televizní pořad Cilly Black) jí jedna dáma z Jamajky poradila, aby odjela do Ameriky. Robert Ben a Jack Willis tak přišli o druhou matku, která je nutila jíst jídlo, na které neměli chuť.


Patricia Davies se odstěhovala do USA s jedním televizním režisérem, kterého si na počátku 80. let vzala, a dodnes spolu žijí v New Yorku. Začátkem 90. let se objevila v televizi ve zvláštním pořadu na oslavu kariéry Cilly Black a byla spatřena v obnoveném klubu Cavern, kam si šla připomenout dny, kdy tam bránila Ringa proti davu rozhněvaných fanoušků Pete Besta.

Podle Cilly Black byla Pat "výtečnou přítelkyní, která má srdce celé ze zlata".brouci.com

Free As A Bird

10. srpna 2012 v 16:13 | Paul |  Klipy