BLOG O BEATLES! Články,videa,rozhovory,fotky vše kolem BEATLES! Zanechávejte komentáře... :)

Leden 2012

The night before (help!)

31. ledna 2012 v 18:09 | Paul |  Klipy
Miluju ten Paulův nakřáplej hlas!!!Už naposledy prosím..... The Beatles!

25. ledna 2012 v 18:19 | Paul |  Beatles

Už naposledy prosím
Když jejich americké turné dorazilo 29. srpna 1966 na svoji poslední zastávku v San Franciscu, mohli si Beatles přeci jen trochu úlevně vydechnout. Ze všech měst, které navštívili, bylo právě San Francisco tím nejméně pravděpodobným místem, kde by mohly nastat problémy kvůli Lennonovým výrokům o Ježíši Kristu. Postoj místního publika během koncertu v Cadlestick Parku nejlépe vystihnul transparent, který vyvěsila skupina fanoušků: "Spásu přináší Lennon."

Beatles přiletěli během odpoledne z Los Angeles, bez Briana Epsteina, který tam raději zůstal. Podle životopisce Beatles Raye Colemana Brian cítil, že mohlo jít o poslední koncert skupiny a nebyl schopen unést tíhu emocí takovéto události. Ještě v letadle si Beatles pochutnali na speciálním slavnostním jídle na počest závěru turné. George Harrison se svěřil Barry Tashianovi, frontmenovi jedné z předkapel, bostonských The Remains, jak je rád, že už mají šňůru skoro za sebou. "Jejich rozpoložení dávalo tušit, že to bude poslední vystoupení," říká Tashian. "Byla na nich znát viditelná úleva, že už brzy budou na cestě domů."
Letadlo přistálo v San Franciscu okolo půl šesté odpoledne. Na rozdíl od jejich předchozích zastávek je na letišti nevítal dav fanoušků. Jak napsal Eric Lefcowitz v Tomorrow Never Knows: The Beatles Last Concert (Tommorow Never Knows: Poslední koncert Beatles), místo fandů je očekával "špalír kysele se tvářících policajtů a asi tak padesát místních novinářů". Ale to nebylo nic proti uvítání, kterého se skupině dostalo přímo v Cadlestick Parku. Když jejich autobus dorazil na místo, hlavní brána byla zamčená. "Všichni v autobuse se mohli umlátit smíchy," vzpomíná Tashian. "Řidič začal objíždět parkoviště kolem dokola a pořád přidával a přidával, aby ujel fanouškům. Najednou, ve snaze setřást rostoucí zástup fandů, vyjel z parkoviště a cestou necestou se řítil přilehlou čtvrtí."

Byla to dvacetiminutová projížďka jak vystřižená z Perného dne. "Křižovali jsme ulicemi a málem se úplně ztratili," vypráví Tashian. "Nakonec jsme se ale šťastně dostali zpátky a tentokrát už otevřenou hlavní bránou projeli až k našim šatnám."
Po večeři přišla za kapelou do zákulisí skupina novinářů a hostů, včetně Joan Baezové a její sestry. Jeden reportér se zeptal, jestli si Beatles nevypůjčují nápady od barokních skladatelů. John Lennon odtušil: "Já ani nevím, co je baroko. Nerozeznám Handela od perníkové chaloupky."V osm večer už dav 25 tisíc fanoušků poslouchal hymnu v podání najatého orchestru. Pak na scénu, vzdálenou z bezpečnostních důvodů asi 70 metrů od tribun a obehnanou bezpečnostním plotem, nastoupili The Remains. Když odehráli své vlastní krátké vystoupení, doprovodili ještě zpěváka Bobbyho Heba při jeho šlágru Summer a dalších třech skladbách. Dalšími předskokany byla skupina The Cyrkle. Její člen Tom Daws říká, že energie sálající z obecenstva byla přímo hmatatelná. "Vzpomínám si, že noc byla jasná. Blesky fotoaparátů, umělé osvětlení, jekot davu… celé šňůra byla vzrušující a tohle byl její vrchol."

Následovali The Ronnetes, o jejichž doprovod se rovněž postarali toho večera vskutku velmi vytížení The Remains. A konečně, krátce před půl desátou, konferenciér uvedl The Beatles, kteří na scénu přišli přes plochu, s kytarami a (v Ringově případě) paličkami v rukou.Skupina, oblečená do secesních obleků a hedvábných květovaných košil své vystoupení odstartovala zkrácenou verzí Rock and Roll Music, následovala She's a Woman. Po další písničce If I Needed Someone ohlásil Lennon skladbu "o velmi necudné dámě jménem Day Tripper." Pak přišla na řadu Baby's In Black, během níž se pět fandů pokusilo dostat k pódiu, jejich snahu ale zmařila ochranka. Beatles se tím nevzrušovali a hráli v klidu dál, asi i protože věděli, že jejich únikové auto čeká opodál. Řidič dostal pokyn, aby během celého koncertu nechal pro všechny případy motor raději nastartovaný. Mezitím na řadu přišla I Feel Fine, pak upravená Yesterday (Beatles skladbu během turné hráli v neobvyklém aranžmá jako celá skupina s elektrickými kytarami a bubny), následovaná I Wanna Be Your Man. Během Nowhere Man došlo k dalšímu incidentu, když se další fanoušci rozběhli k pódiu, byli však opět včas zastaveni. Zjevně otrávená skupina pokračovala odfláknutou Paperback Writer. I přes tyto vyhrocené momenty patřilo vystoupení podle Toma Dawese k těm nejlepším na celém turné. Vzpomíná, že jejich poslední číslo Long Tall Sally bylo tím pravým vypalovákem na závěr. Pozorní posluchači pak ještě mohli zaslechnout, jak Lennon vybrnkává úvod k In My Life (tuto skladbu z alba Rubber Soul Beatles nikdy živě nehráli), předtím, než skupina nastoupila do připraveného auta…
Atmosféru během zpátečního letu do Los Angeles, Tashian popisuje jako "uvolněnou a slavnostní". George Harrison, který byl spolu s Lennonem největším odpůrcem koncertních turné, oznámil:"Tak a je to za náma. Teď už nemusím předstírat, že jsem Beatle, lidi!"

Po přistání v Los Angeles letadlo nejprve opustil doprovod, zatímco Beatles ještě zůstali na palubě. Barry Tashian, než také vystoupil, je nesměle požádal o podpisy. "John mi řekl: 'Klidně se za námi někdy stav, když to nebudeš mít dál, než sto mil,'"vzpomíná Tashian. "Rozloučil jsem se a sešel ze schůdků letadla zpátky do normálního života."
Také pro Toma Dawese to bylo tvrdé přistání. "V Cadlestick Parku jsem přišel na scénu, zamával a 14 000 lidí začalo řvát Jéééé", říká Dawes a napodobuje jekot davu. "O tři dny později jsme vystupovali v hotelu Caskills, kde bylo 13 lidí, kteří cinkali svými příbory a skleničkami a říkali nám, ať nehrajeme tak nahlas."George Harrison na iPad

22. ledna 2012 v 19:06 | Paul |  Novinky kolem Beatles
23. února vyjde nová aplikace pro iPad nesoucí název The guitar collection: George Harrison. Obsahovat bude kromě textu fotografie, audio a videonahrávky. Snímky hudebních nástrojů pořídil fotograf Steven Sebring a je možné jimi otáčet v úhlu až 360 stupňů. Mezi průvodci aplikací se objeví Ben Harper, Josh Homme, Mike Campbell, Dhani Harrison a Gary Moore. Cena v Apple App Store je 9,99 dolarů.Eleanor Rigby

21. ledna 2012 v 11:22 | Paul |  Klipy
Eleanor RigbySlavna Eleanor Rigby podle McCartneyho vznikla píseň jako jednoduchá melodie s obrazem staré panny, slečny Daisy Hawkins, která si v kostele, kde se odehrál svatební obřad, smetá zrnka rýže. Jméno Rigby získal údajně v Bristolu, kam jezdil za Jane Asher, podle jména tamějšího obchodu s látkami. Eleanor si vypůjčil od herečky Eleanor Bron, která hrála hlavní ženskou roli v Help! Proti této verzi hovoří skutečnost, že Rigbyové byli známou liverpoolskou rodinou a Eleanor (1895-1939) je pochována na hřbitově kostela sv. Petra ve Wooltonu, což je nedaleko McCartneyho domova v Allertonu. Kněz se původně jmenoval otec McCartney, jméno McKenzie našli v telefonním seznamu.

Ah look at all the lonely people
ah look at all the lonely people!

Eleanor Rigby picks up the rice in the church
where a wedding has been lives in a dream
waits at the window wearing the face
that she keeps in a jar by the door, who is it for.

All the lonely people
where do they all come from
all the lonely people
where do they all belong.

Father McKenzie writing the words
of a sermon that no one will hear no one comes near
look at him working darning his socks in the night
when there's nobody there what does he care.

All the lonely people
where do they all come from
all the lonely people
where do they all belong.

Ah look at all the lonely people
ah look at all the lonely people!

Eleanor Rigby died in the church
and was buried along with her name nobody came
father McKenzie wiping the dirt from his hands
as he walks from the grave no one was saved.

All the lonely people
where do they all come from
all the lonely people
where do they all belong.Kisses on the bottom

21. ledna 2012 v 11:15 | Paul |  Paul McCartney
7. února 2012 vychází nové album Paula McCartneyho Kisses On The Bottom. Jedná se o kolekci písní, které Paula i jeho kolegy ze skupiny The Beatles inspirovaly k naspání vlastních skladeb. Posluchači tak na desce nalzenou předělávky takových písní jako It's Only a Paper Moon od Elly Fitzgeraldové nebo The Inch Worm od Dannyho Kaye. Nahrávání probíhalo v nahrávacím studiu Capitol Studios v Los Angeles, New Yorku a Londýně.Obsah:
 1. I'm Gonna Sit Right Down And Write Myself A Letter
 2. Home (When Shadows Fall)
 3. It's Only A Paper Moon
 4. More I Cannot Wish You
 5. The Glory Of Love
 6. We Three (My Echo, My Shadow And Me)
 7. Ac-Cent-Tchu-Ate The Positive
 8. My Valentine
 9. Always
 10. My Very Good Friend The Milkman
 11. Bye Bye Blackbird
 12. Get Yourself Another Fool
 13. The Inch Worm
 14. Only Our Hearts
 15. Baby's Request (Deluxe Edition)
 16. My One And Only Love (Deluxe Edition)

Nové album Paula McCartneyho se bude jmenovat "Kisses on the bottom"

5. ledna 2012 v 14:21 | PAUL |  Paul McCartney
Nové Album Paula McCartneyho


Že má Brouk Paul McCartney stále co říct, o tom není pochyb. Letos se chystá to dokázat novou deskou. V bulvárních plátcích jako The Sun a na internetových serverech se nyní objevil její název, ten má znít "Kisses On The Bottom". Jméno údajně potvrdili také hudebníkovi mluvčí. Termín vydání je stanovený na 6. únor.

Už v prosinci minulého roku McCartney uvedl, že chystaná nahrávka přinese předělávky jeho nejoblíbenějších skladeb a dvě nové kompozice. Muzikant na kolekci představuje písně těch, kteří ho vlastně přivedli ke skládání. "Nad tímto projektem jsem přemýšlel již řádku let, ale až tentokrát jsem si řekl, že pokud takové album nenatočím teď, tak už ho nenatočím nikdy," uvádí k celému projektu sám autor.

Deska vznikala v legendárních Capitol Studios v New Yorku, Los Angeles a Londýně pod producentskou taktovkou cenami Grammy ověnčeného Tommyho LiPuma a dále zpěvačky a skladatelky Diany Krall a její kapely. Natáčení bylo pro samotného McCartneyho úplně novou zkušeností. Jde totiž o první desku, na které se představuje pouze jako zpěvák, a svoji kytaru tak nechává postávat v koutě: "Celé natáčení bylo velmi spontánní až organické, dávalo mi vzpomenout na dobu s The Beatles. Tehdy jsme prostě přišli s písní, dali ji do placu a zkoušeli ji nahrát mnoha způsoby a v mnoha aranžích, dokud jsme nebyli spokojeni," dodává McCartney.

Na albu, na kterém vzpomíná například i na tvorbu takových legend, jakými byly Fred Astaire, Harold Arlen či Cole Porter, se dočkáme i dvou exkluzivních hostů. V jedné z písní Paulovi zahostoval Stevie Wonder. Druhou kooperační skladbou a první ochutnávkou z "Kisses On The Bottom" je pak kousek "My Valentine", na které člen legendárních The Beatles spolupracoval také s kytaristou Ericem Claptonem. Můžete si ji spolu s dalšími vybranými McCartneyho songy poslechnout níže.

Paul McCartney (obrázky) :D

1. ledna 2012 v 22:04 | Paul |  Paul McCartney
Admiral McCartney :DDDSlavné ""Get back vousy "" už se stříhají..