BLOG O BEATLES! Články,videa,rozhovory,fotky vše kolem BEATLES! Zanechávejte komentáře... :)

Listopad 2011

Obrázky

27. listopadu 2011 v 20:47 | Paul |  Obrázky
pár obrázků... jak jinak.. :)
Guitar World s Beatles

25. listopadu 2011 v 16:02 | Paul |  Novinky kolem Beatles
Nový speciál časopisu Guitar World je věnován Beatles. Přináší pohled na zákulisí vzniku každého jejich alba s komentářem George Martina, Geoffa Emericka a dalších. Článek zabírá přes 40 stránek. V čísle jsou zároveň taby na písně I will a Something.zdroj:brouci.com

Paul a Michael

23. listopadu 2011 v 15:07 | Paul |  Paul McCartney

Zpěvák Paul McCartney se v rozhovoru pro italský časopis rozpovídal o Michaelovi. "Na Vánoce v roce 1981 mi zazvonil doma kolem 10 ráno telefon a v něm mi někdo řekl, jestli bych si neposlechl nějaké jeho písně. Nevěděl jsem, kdo to je. Řekl jsem mu, že jestli mi chce poslat nahrávky, ať to udělá. Michael trochu znejistil. Řekl mi - pane, cožpak mě neznáte, já jsem Michael Jackson. Toho dne začalo krásné přátelství. Michael byl muž nepřipravený na život, protože jeho životem byla hudba. On nechodil, ale tancoval. Nemluvil, jen zpíval. Jeho rady hudebníkům nebyly technické, ale poetické. Říkal věci jako: když zahraješ na to piáno, nehraj to tvrdě, představ si, jako bys měl za zády nádherný západ slunce a uvidíš, že to bude znít úplně jinak.Say Say Say


Nowhere Man

15. listopadu 2011 v 21:47 | Paul |  Klipy
Nowhere song!!EMI je prodaná

12. listopadu 2011 v 19:17 | Paul |  Novinky kolem Beatles
Společnost EMI je prodána. Za 4,1 miliardy dolarů ji koupily firmy Universal Music a Sony. Universal bude za 1,9 miliardy dolarů vlastnit nahrávací divizi a Sony za 2,2 miliardy dolarů zakoupilo hudební katalog, ve kterém jsou taková jména jako Pink Floyd, Beatles, Robbie Williams, Tina Turner, Rolling Stones, Black Sabbath, Depeche Mode, Coldplay a mnoho dalších.
Zdroj:brouci.com

Thelma Pickles

12. listopadu 2011 v 9:12 | Paul |  Lidé spjati s Beatles
Thelma Picklesová se narodila v Liverpoolu v roce 1941. Když jí bylo deset let, její otec odešel od rodiny. V roce 1957 nastoupila na liverpoolskou College of art, kde ji její přitelkyně Helen Andersonová představila Johnu Lennonovi, který seděl v přední lavici s Tony Carrickerem. "Mé oči patřily jen Johnovi. Tony byl hezčí, měl tmavé vlasy a oči, ale John byl tak mužný. Když jsme byli v partě, byl středem pozornosti."


Přátelství Thelmy s Johnem začalo jednoho dne, kdy nespěchali ze školy domů a poseděli na schodech pomníku královny Viktorie nedaleko autobusové zastávky. John začal říkat Thelmě zkráceně Thel. V únoru 1958 spolu začali chodit.
Zpočátku se Thelmě zdálo, že Johna odchod jejího otce nezajímá, ale nebylo tomu tak. Brzy poznala, že John se snaží nedávat najevo své city. Snažil se být rebelem za každou cenu a Thel nechtěla zůstat pozadu. Johnova teta Mimi nenáviděla jeho úzké kalhoty a Thelmina matka nesnášela její černé punčochy. John s Thelmou se scházeli odpoledne v baru Ye Crack, kam chodili také další studenti. V červenci 1958 tragicky zemřela Johnova matka Julia a John se dostal do depresí. Jednoho večera byl před ostatními studenty na Thelmu velmi hrubý. Tiše mu odpověděla, aby jí neobviňoval za to, že zemřela jeho matka. John pak potichu odešel, ale Thelma si získala respekt.

Thelma často psávala za Johna domácí úkoly, protože nestačil tempu třídy. Od července 1958 si na to našel jinou spolužačku, Cynthii Powellovou. "Byla jsem v jeho partě, protože jsem byla tak trochu beatnik. Cynthia byla elegantní a příjemná. Občas jsme si z ní dělali legraci, ale John se jí vždy zastával. Bylo zřejmé, že ho přitahovala už od první chvíle, kdy se viděli v jídelně." Koncem července 1958 Thelma dočasně opustila školu a tím skončil její vztah s Johnem, ale zůstali přátelé. John začal okamžitě chodit s Cynthií. "Myslím, že se k němu hodila. Věděla jsem, že se musela snažit vypadat jako Brigitte Bardotová a vzpomínám si, že ji často škádlil, že vypadá stejně jako ona."


Po návratu do školy v roce 1959 začala Thelma chodit s Paulem McCartneyem, ale jen krátce, dokud nepotkal Dot Rhoneovou. Později se provdala za Rogera McGrougha ze Scaffoldu. Roger jí ke svatbě věnoval vlastní knihu básní Summer with Monika. V roce 1970 byli rozvedeni. Thelma začala pracovat jako televizní producentka, mimo jiné produkovala pořad s Cillou Black Blind date.

Vzpomínka na Johna a George

7. listopadu 2011 v 21:07 | Paul |  Klipy

Paul McCartney bude financovat restaurování piána Motown

6. listopadu 2011 v 19:05 | Paul |  Novinky kolem Beatles
Paul McCartney se rozhodl zaplatit restaurování historického piána, které se používalo v nahrávkách firmy Motown. Jedná se o piáno značky Steinway, které je staré 134 let. V posledních letech se nacházelo v muzeu nahrávací společnosti Motown. Paul McCartney si při nedávné návštěvě tohoto muzea připomenul, že tento nástroj zněl v jeho oblíbených písních Money nebo You really got a hold on me. Restaurování nástroje budou provádět odborníci z firmy Steinway & Sons v New Yorku. Piáno by mělo být veřejnosti znovu představeno 30. března 2012.zdroj:brouci.com

O kytarách Paula McCartneho

2. listopadu 2011 v 14:21 | Paul |  Nástroje
(V anglickém znění)