BLOG O BEATLES! Články,videa,rozhovory,fotky vše kolem BEATLES! Zanechávejte komentáře... :)

Duben 2011

Beatles se znovu setkají

29. dubna 2011 v 15:40 | Paul |  Novinky kolem Beatles
Paul McCartney, Ringo Starr, Yoko Ono a Olivia Harrison se opět setkají. Stane se tak 8. června při pátém výročí uvedení muzikálu Love v Cirque de Soleil. Očekáváni jsou také producent George Martin se svým synem Gilesem.zdroj:Brouci.com

I Need You

26. dubna 2011 v 19:07 | Paul

Gretsch 6131 Jet Fire Bird (George)

26. dubna 2011 v 19:05 | Paul |  Nástroje

Gretsch 6131 Jet Fire Bird


Tento model si George kopil jako zálohu ke kytaře Gretsch 6128 duo jet,a málokdy ji použil,jen párkrát při vystoupení v Cavern klubu.

g


Byl hodně fotografován při zkouškách v Lednu 1963 v Cavern klubu.Nikdy nebyla použita při natáčení rozhlasové nebo televizní programu.

g

Nové album Paula na obzoru! ....Konečně...

23. dubna 2011 v 13:08 | Paul |  Novinky kolem Beatles
Před časem mě na email přišla zajimavá novinka o tom že se připravuje Paul McCartney nahrát album svých coverhitů.

Cituju:

Na cover verze svých hitů od jiných interpretů je Paul McCartney zvyklý. Tentokrát však vzal vznik nového pojetí svých starších písní pod svá křídla a přizval si na pomoc řadu hvězdných jmen. Nechybí mezi nimi The Cure, Billy Joel nebo Kiss. Prozatím bezejmenné nahrávce se do vínku nedostalo přesné datum vydání.

Jisté však je, že se na něm objeví cover verze skladeb z McCartneyho sólové kariéry a repertoáru jeho skupiny Wings. Společnou písní s The Cure na desku přispěl i McCartneyho syn James.

Sir Paul McCartney mezitím bude hostovat na novince Stevea Martina. Populární americký herec a komik vydává své druhé studiové album Rare Bird Alert 13. června.

Vystava fotografii z Abbey Road

23. dubna 2011 v 13:03 | Paul |  Novinky kolem Beatles
8. srpen 1969 byl důležitým dnem pro mnoho fanoušků Beatles, ale také pro fotografa Iaina MacMillana. Ten totiž pořídil před nahrávacím studiem v Abbey Road fotografii na stejnojmenné album Beatles. Od 28. května 2011 bude v londýnské Snap Galleries otevřena výstava s názvem Beatles and bystanders: The Abbey Road sessions, na které bude k vidění šest originálních snímků z tohoto fotografování. Zároveň je bude možné zakoupit.zdroj:Brouci.com

Rodokmen Paula a Johna

23. dubna 2011 v 13:01 | Paul |  Novinky kolem Beatles
Na webových stránkách Ancestry.co.uk je k dispozici rodokmen Johna Lennona a Paula McCartneyho. Záznamy obsahují údaje o všech jejich prarodičích a dalších členech rodiny.


zdroj: Brouci.com

George Harrison

10. dubna 2011 v 15:42 | Paul |  George Harrison

George Harrison

Georgeův otec, Harold Hargreaves Harrison, byl lodním stevardem, a se svou ženou Louise Frenchovou, prodavačkou, se setkal v roce 1929. Harry se narodil v Liverpoolu 28. května 1909 jako syn potulného zedníka Henryho Harrisona a Jane Thomsonové. Ve čtrnácti letech se stal poslíčkem. 20. května 1930 si vzal za ženu Louisu a v roce 1936 se usadil na pevnině. Jejich prvním dítětem byla dcera Louisa, v roce 1934 se jim narodil syn Harry, 20. června 1940 se narodil Peter. Deset minut po půlnoci 25. února 1943 se narodil George Harold Harrison.


George byl hodné dítě a hrozně se těšil do školy. Jeho první školou byla Dovedale Primary, která se nacházela nedaleko jejich domu. O tři ročníky výš chodil John Lennon, ale ve škole se spolu nikdy nesetkali. Harrisonovi bydleli v polorozpadlém domku v dělnické čtvrti Wavertree (ulice Arnold Grove 12). V roce 1949 se přestěhovali do nové obecní zástavby ve čtvrti Speke na Upton Green 25. Po absolvování střední školy pro chlapce v Quarry Bank v roce 1953 postoupil George na Liverpool Institute. V té době se začal oblékat do žluté vesty, kožených kalhot a modrých kožených holínek. Ve svých šestnácti letech byl opravdovým rebelem a zároveň nejhorším žákem ve třídě. Proto není divu, že školu po čase opustil a stal se elektrikářským tovaryšem v obchodním domě Blacklers. Tato zkušenost mu byla později velmi užitečnou, protože v Kinfaunsu si sám postavil nahrávací studio.
U Harrisonů se vždy poslouchala hudba. Ve třinácti letech Georgova matka zjistila, že se George začal aktivně zajímat o hudbu. Stránky jeho sešitů byly totiž posety drobnými kresbami kytar. Proto mu koupila španělku. Přes počáteční nezájem začal George dělat pokroky, pravidelně cvičil, poslouchal nahrávky a snažil se napodobovat populární rokenrolové hvězdy. Po čase mu matka koupila pořádnou kytaru. Aby se jí George odvděčil, nastoupil u řezníka jako doručovatel. Na jedné své pochůzce se seznámil s Tonym Bramwellem, velkým fanouškem rocku a skifflu. V roce 1955 se skamarádil s Paulem McCartneym, který kromě kytary vlastnil i trubku. Georgeovo první vystoupení bylo v British Legion Clubu ve Speke, kde hrál s bratrem Petem a několika dalšími kluky a říkali si Rebels. Brzy se k nim přidal i Paul McCartney. Ten 6. června 1957 na zahradní slavnosti ve Wooltonu potkal Johna Lennona, který ho vzal do kapely Quarrymen. Ke konci roku Paul představil Johnovi Georgea. John byl zpočátku dost skeptický, ale když viděl Georgeovo umění (hrál skladbu Raunchy), 6. února 1958 konečně souhlasil. Jako Quarrymen hráli v Casbah, zkoušeli v koupelně u Johnovy tety Mimi. Rychle vystřídali řadu jmen. Rainbows, Johny and the Rainbows, Moondogs, Johny and the Moondogs, Silver Beatles, Beatles."Podle mého názoru byl vrchol našeho živého hraní v Hamburku. V té době jsme totiž ještě nebyli slavní a museli jsme lidi strhnout pouze svou muzikou a atmosférou, kterou se nám podařilo vytvořit. Jako kapela jsme tenkrát drželi spolu jako nikdy. Většinou jsme hráli až do dvou do rána."Z Hamburku byl George předčasně vyhoštěn, protože mu bylo pouze sedmnáct let. Po návratu se Beatles stali liverpoolskou jedničkou. "Nemohl jsem uvěřit svým uším, nakolik jsme zněli lépe než ostatní kluci." Jejich domovským přístavem se stal Cavern Club. Po příchodu Briana Epsteina v roce 1961 poznali nahrávací studio EMI. Beatlemánie se mohla rozjet.

"Brzy nám ale došlo, že se jedná o minci o dvou stranách. Než jsme si stačili uvědomit, co se to kolem nás děje, promenádovali jsme se v těch pitomých kravatách a oblecích a zkoušeli hrát hudbu, kterou stejně nikdo neslyšel. Po čase jsme si uvědomili, že sláva není to, o co nám šlo, ale pouze její plody. Po počátečním vzrušení jsem se začal cítit deprimovaný. Na co jsme se měli v životě těšit? Nechat se honit šílenými fanynkami z jednoho hotelu do druhého?"V roce 1964 poznal George při natáčení filmu Perný den modelku Pattie Boydovou. "Šli jsme na večeři a pak se projížděli po Londýně a povídali si o všem možném. Nevím, jestli se tomu může říkat láska na první pohled, ale na konci prvního týdne jsem byl představen její matce. O tři týdny později jsme se spolu dívali po vhodném domě. Byli jsme už prostě svoji." Oddáni byli 21. ledna 1966 na Epsom Register Office v Surrey, líbánky strávili na Barbadosu.
"Rozpad Beatles mě uspokojil jako nic v mé kariéře. Být Beatlem bylo jako zlý sen, jako scéna z hororu. Nerad na to dokonce třeba jen vzpomínám."

V letech 1966 až 1969 se George těžce potýkal s drogami. Přestával a znovu začínal užíval LSD, mescalin, peyote, psilocybin, marihuanu a hašiš.


"I kdybych byl Beatlem po celý zbytek svého života, byl bych pouze pomíjivou věcí."
"Když jsem poprvé slyšel indickou hudbu, měl jsem pocit, jako bych ji dávno znal. Bylo v ní vše, na co jsem byl schopen myslet. Bylo to jako veškerá hudba, kterou jsem do té doby slyšel, ale dvacetkrát lepší a vše spojeno dohromady. Bylo to tak silné, tak neuvěřitelně pozitivní, že mě to málem připravilo o rozum."V roce 1965 jsou na albu Help zaznamenány první Georgeovy pokusy o hru na sitár. Od té doby se vážně začal zajímat o indickou kulturu. Velkým přítelem se mu stal Ravi Shankar. V roce 1967 se zařazuje do Maharishiho společenství a v roce 1968 ho následuje do Rishikeshe, aby v poklidu meditoval. V roce 1969 se přidává k hnutí Hare Krishna.


V březnu 1970 kupuje George Friar Park, výstřední dům s výstřední zahradou, ke které přidal plavecký bazén, heliport, tenisové kurty, divadlo a nahrávací studio. 7. července 1970 umírá Georgova matka Louise na rakovinu. V listopadu vychází sólové album All things must pass. 1. srpna 1970 George pořádá benefiční koncert pro Bangladéš, jehož záznam vychází i na stejnojmenném albu. Koncem roku 1971 se Georgův vztah s Pattií dostal do slepé uličky. "Nechci být prostě hodná ženuška, která vysedává doma. Chci dělat něco užitečného." A tak se v roce 1972 Pattie vrátila na dráhu modelky a v roce 1974 se rozhodla žít s Georgeovým přítelem Ericem Claptonem. George jí nebránil."Nedá se říci, že jsem byl zralý na léčení, ale tu a tam jsem se přece jen podíval flašce na dno. K tomu pochopitelně patřily i další věci." V roce 1974 žil nějaký čas s modelkou Kathy Simmondsovou, bývalou přítelkyní Roda Stewarta. Pak se zamiloval do mexičanky Olivie Trinidad Ariasové, obchodní asistentky. V roce 1974 George zakládá společnost Dark Horse, jejíž náplní bylo vyhledávání nových umělců. 2. listopadu 1974 zahajuje turné, jehož ohlas byl velmi rozpačitý. George se snažil totiž na pódium implementovat indickou lidovou hudbu.


"Znám deset lidí, kteří říkají, že každý koncert stojí za prd. A znám sto dalších, kterých když se zeptám, řeknou, že jim to dalo víc, než doufali. Mně je jedno, jestli se na mě přijde někdo podívat nebo jestli si už nikdo nekoupí ani jednu mou desku. Kašlu na to. Budu dělat to, co cítím."
V roce 1976 dostává George žloutenku. 9. června 1977 se George oficiálně rozvedl s Pattií. V květnu 1978 umírá Georgův otec Harry. 1. srpna 1978 se Olivii narodilo Georgeovo jediné dítě, syn Dhani (bohatý). 2. září 1978 se George a Olivia na dobře utajeném soukromém obřadu berou, poté odjíždějí na líbánky do Tunisu.Po dlouhé době, kdy se Geroge věnoval svému automobilovému koníčku, v roce 1980 dospěl k tomu, že nadešel čas natočit novou desku. Dal dohromady partu svých nejlepších přátel a začal ve svém studiu natáčet. 8. prosince 1980 je zastřelen John Lennon. George na žádost přátel vydává veřejné prohlášení:


"Po tom všem, co jsme spolu prožili, zůstaly v mém srdci hluboká úcta a láska k Johnu Lennonovi. Jsem šokován a omráčen. Uloupit někomu život je loupež, která se nedá ničím odčinit. Toto věčné maření života jiných lidí se nadmíru rozbujelo s vynálezem pistole. Je hrozné, jak snadno mohou lidé, kteří se neví rady se svým vlastním životem, vzít život jiným lidem."

Poté odjíždí do Friar Parku a od té doby zůstávají dveře zavřené. Na občasné návštěvy k němu chodí pár blízkých přátel, u plotny postává Olivia a občas ji vystřídá George. Jejich neoblíbenějším nápojem je francouzské šampaňské. Světlem Georgeova života je jeho syn Dhani a drogy. Hudbu skládá málokdy a alba nikdo nekupuje. "Po tom, co se stalo Johnovi, mám hrozný strach. Nerad se ukazuji na veřejnosti. Nevím, kdo může být nablízku. Nerad se nechávám fotografovat."


V roce 1978 založil George filmovou společnost Hand Made Films. Prvním projektem byl kontroverzní film The life of Brian. "Dělat filmy je pro mě koníček. Dělám takové filmy, které chci vidět." Následoval film Mona Lisa. "V záplavě všech těch škvárů typu Rambo je nedostatek filmů, které by dokázaly oslovit lidskou duši." V roce 1986 natočili film Shanghai surprise, komedii s Madonnou a jejím manželem v hlavních rolích. Na film se snesla bouře kritiky. Poté následoval film Brazil.p> V roce 1986 se George vrací na koncertní pódium. Poprvé na popud Carla Perkinse, poté vystupuje na charitativním koncertě ve Wembley. Šíří se zvěsti o znovusjednocení Beatles, protože George doprovází Ringo. 2. listopadu 1987 vychází Georgovo nové album Cloud nine. George boduje v hitparádách.


20. ledna 1988 jsou Beatles uvedeni do rock'n'rollové síně slávy. Jeviště ovládli George, Ringo, Yoko Ono, Julian a Sean Lennonové. Pouze Paul McCartney se nehodlal obtěžovat. "Nemám moc co říci, protože já jsem tichý Beatle. Všichni dobře víme, proč tady dnes s námi nemůže být John. Já jsem si jist, že by zde určitě byl. Je to těžké stát a reprezentovat to, co z Beatles zbylo. Všichni jsme Johna velice milovali. Je škoda, že tady není Paul, protože on měl vždy nějakou tu řeč po ruce."
V roce 1988 se dává dohromady s Orbisonem, Lynneem, Dylanem a Pettym a natáčejí album pod společným názvem Traveling Wilburys. Projekt je však přerušen smrtí Roye Orbisona 6. prosince 1988. "Roy byl sladký, sladký člověk. Všichni jsme ho milovali a stále milujeme. Je stále s námi, jeho duch je tady. Víte, život běží s vámi i bez vás. Je tady pořád."Bývalým členům Beatles jsou stále činěny nabídky na opětovné spojení. "Musím přiznat, že pro mě je značně problematické, když se lidé snaží dát Beatles zase dohromady. Pořád navrhují, že by to bylo možné i po Johnově smrti. Myslím, že bychom se my tři mohli zase spojit, kdybychom nemuseli po rozpadu Beatles svést tak urputný boj za nalezení vlastní identity."


I když koncem osmdesátých let veřejně přiznal, že nemá s McCartneyem dobré vztahy, v polovině devadesátých let se všichni bývalí členové Beatles scházejí nad demoverzemi písní Johna Lennona. Na staré dobré časy vzpomínají v projektu The Beatles Anthology. Předtím George vyjíždí na turné po Japonsku společně s přítelem Ericem Claptonem.


30. prosince 1999 prožívá George to, čeho se dvacet let nejvíce bál. Přes všechna bezpečnostní opatření vnikl do jeho ložnice Michael Abram. Olivia však byla pohotovější a násilníka omráčila noční lampou. Abram později přiznal, že chtěl Harrisona zabít. George je otřesen a omezuje veřejné vystupování na nezbytné minimum.


Po dlouhé hudební odmlce začal George v roce 2001 pracovat na nových písničkách. Často v nich používal ukulele, které si velmi oblíbil. Jako host si zahrál na několika deskách svých přátel. V té době ale už začíná jeho boj s rakovinou, který George Harrison nakonec prohrává. 29. listopadu 2001 odchází z tohoto světa. Jeho prach měla pojmout řeka Ganga, ale v avizovaném čase se ceremoniál neodehrál. Dodnes tak není známé, kde George Harrison odpočívá.
The Night Before

9. dubna 2011 v 20:52 | Paul |  Klipy

Nový blog

8. dubna 2011 v 18:51 | Paul |  Blog
Asi před týdnem jsem rozjel svůj druhý ''pokus'' o blog (( www.mandodiaoband.blog.cz )) Kdo by měl zájem se spřátelit at napíše... Blog je jak asi název napovídá o Švédské kapele Mando Diao která se ''velmi'' podobá Beatles, a sami členové kapely považují za svůj největší vzor právě Beatles.! Ale více na samotném blogu!! :-)Obrázky

6. dubna 2011 v 19:33 | Paul |  Obrázky
Po dlouhé době pár obrázků...
Za MP3 Beatles 950 000 dolarů

4. dubna 2011 v 21:50 | Paul
Společnost Media Rights Technologies, která na svém internetovém obchodě BlueBeat prodávala MP3 skupiny Beatles, Radiohead a Coldplay, zaplatí 950 tisíc dolarů. Písnička Beatles byla ke stažení za 25 centů ještě předtím, než je začal oficiálně prodávat obchod iTunes.
Zdroj:brouci.com

Ocenění pro Paula

4. dubna 2011 v 21:50 | Paul
Paul McCartney byl v posledních dnech několikrát oceněn. Příznivci firmy Gibson ho vybrali jako nejlepšího baskytaristu všech dob. Druhé místo obsadil James Jamerson ze stáje Motown, který hrál v mnoha hitech. McCartneyho jméno se také objevilo mezi spisovateli na speciální nástěnce v liverpoolské Centrální knihovně.
zdroj:Brouci.com

Fender Jazz Bass

2. dubna 2011 v 19:10 | Paul |  Nástroje

Fender Jazz bass


jazz bassJeden z mála modelů Fender, který Paul nedostal od firmy darem. Je vidět už na fotografiích z natáčení Bílého dvojalba ve studiích Abbey Road.

bass jazz

Podle některých historiků kariéry Beatles byla tato kytara použita při nahrávání písní "Yer Blues", "Glass Onion", "While My Guitar Gently Weeps", "Sun King" a "Mean Mr. Mustard". Použil ji i Lennon ve skladbě "Helter skelter" a Harrison v "Back in the USSR".ffg
Nejspíš i tento model je stále ještě součástí Paulovi sbírky.