BLOG O BEATLES! Články,videa,rozhovory,fotky vše kolem BEATLES! Zanechávejte komentáře... :)

Prosinec 2010

Veselý Silvestr

31. prosince 2010 v 9:15 | Paul |  Blog

Hodně štěstí a zdraví do nového roku!!!


vdc

John Lennon by miloval Facebook

29. prosince 2010 v 17:28 | Paul |  Novinky kolem Beatles
Yoko Ono poskytla vánoční rozhovor pro Daily Mail. Kromě jiného v něm reagovala na dnešní sociální sítě: "Kdyby tu dnes John byl, miloval by Facebook. Byl by nadšený, jak se svět změnil. Miloval by Internet a Twitter. Rozesílal by prohlášení a vzkazy a ke všemu by se vyjadřoval. Bylo by mu sedmdesát, ale chtěl by vědět o všem, co se děje." Zopakovala také, že neměla vliv na rozpad Beatles a že její oblíbenou zpěvačkou je Lady Gaga a John by ji měl také velmi rád.


Zdroj: www.Brouci.com

Nejslavnější přechod Abbey Road se stal kulturní památkou

24. prosince 2010 v 23:02 | Paul |  Novinky kolem Beatles

Nejslavnější přechod Abbey Road se stal kulturní památkou

Nejslavnější přechod pro chodce v populární hudbě, před nahrávacím studiem Abbey Road v severním Londýně se stal kulturní památkou ve středu 22. prosince.
Fanoušci z celého světa denně pózují, aby se nechali vyfotit jako Paul, John, George a Ringo na obálce alba Abbey Road.
Tento přechod není hrad nebo katedrála, ale díky Beatles a jejich desetiminutovému videu ze srpnového rána roku 1969, má nárok být částí našeho dědictví," řekl John Penrose, britský ministr cestovního ruchu a kultury Penrose tvrdí, že přechod na silnici druhé třídy by měl být zachován jako část anglického dědictví. To znamená, že nesmí být upravován bez vědomí místních úřadů, které mají na starosti síť historických památek.
Fanoušci se z nové zprávy radují. "Myslím, že je to opravdu skvělá zpráva. Někteří fanoušci jsou z toho nadšeni, protože sem nejezdili jen na prohlídku nahrávacích studií, ale také proto, aby se vyfotili co nejvěrněji, jak přechází přechod stejným způsobem jako Beatles v roce 1969, proč by tedy nemohl být přechod zapsaný jako památka? Zvlášť když je nejslavnějším přechodem na světě," řekl mluvčí rady ve Westminsteru John Walker.
For no one

11. prosince 2010 v 14:52 | Paul |  Klipy

She Said She Said

9. prosince 2010 v 21:13 | Paul |  Klipy

Beatles nominováni na Grammy

9. prosince 2010 v 10:53 | Paul |  Novinky kolem Beatles
13. února 2011 se v Los Angeles budou předávat každoroční ceny Grammy. Letos si Paul McCartney vysloužil nominaci v kategorii Nejlepší sólový pěvecký výkon v rocku za píseň Helter skelter z alba Good evening New York City. Spolu s ním jsou nominováni Eric Clapton, John Mayer, Robert Plant a Neil Young. Další nominaci dostali Beatles za remasterovaný stereo box v kategorii Nejlepší historické album.zdroj:Brouci.com

8.Prosince 22:49

8. prosince 2010 v 22:49 | Paul |  Lennon Ltd.
Právě ted je tomu 30 let.

(Bohužel)

Zavraždění Johna Lennona

8. prosince 2010 v 12:25 | Paul |  Recenze (DVD)

Zavraždění Johna Lennona


njtg


Drama 

USA / Kanada, 2007

 84 min


Režie: J.P. Schaefer
  Hrají: Jared Leto, Lindsay Lohan, Mark Lindsay Chapman, Matthew Humphreys,
         Judah FriedlanderVylíčit pravdu o smrti Johna Lennona" - tak by se dal shrnout záměr autorů tohoto snímku. Divákovi je předloženo dokumentární dílo, mapující život Johnova vraha po několik posledních dnů před vraždou. Ponurá atmosféra prosincového New Yorku roku 1980, monotónní hudební podklad a záměrně mdlý projev hlavní postavy ještě podtrhují bezútěšný vrahův monolog. Opravdu jde spíše o monolog než o vyprávění příběhu divákům; těm je ponechána možnost si z jednotlivých obrazů vyvodit vlastní závěr, najít své vlastní Proč.

Žádnou "pravdu" se ovšem nedozvíte, ta zůstává nadále ukrytá v mozku té bytosti, žijící již bezmála 30 let za mřížemi. Nečekejte spekulace typu J.F.K., tady není žádný Kevin Costner. Ba po pravdě tu není prakticky žádný další herec. Jared Leto (mimochodem dokonale podobný skutečné předloze) se pohybuje pouze mezi dvěma místy - exteriérem budovy, ve které Lennon bydlel, a interiérem svého hotelového pokoje. Do interakce s ostatními herci se dostává pouze proto, aby mohl v dialogu naznačit některé své podivně znějící myšlenky a ukázat růžky maskované agresivity.

Místem Johnova pobytu v N.Y. je strašidelná budova zvaná Dakota u Central Parku, o které se přímo ve filmu dozvíme, že byla dějištěm horroru ROSEMARY MÁ DĚŤÁTKO režiséra Polanskiho. Na jejím chodníku dnem i nocí postávají hloučky fanoušků Beatles v naději, že se jim poštěstí Lennona zahlédnout nebo dokonce požádat o autogram. Sem tedy přichází hlavní "hrdina" vykonat svůj úkol a prohodit několik slov s vrátnými, bulvárním fotografem a fanoušky. Jednou z fanynek je Lindsay Lohan, která je jako jediná spolu s Letem uváděna na oficiálním plakátu k filmu; nelze ji ale považovat za druhou hlavní postavu, jen je prostě kromě Leta na plátně nejdéle a je také prvním člověkem, který zjišťuje, že s ním není něco v pořádku.

Tvůrčí tým jistě strávil stovky hodin studiem dostupných materiálů o jeho osobě a nedá se říci, že by ho označili za blázna. Spíše za člověka nesmělého a labilního, který plave v iluzích vyvolaných Lennonovými texty (sám je fanouškem Beatles), čtením Bible a Salingerova "Kdo chytá v žitě" (s jehož hlavní postavou, která také koná návštěvu New Yorku, se ztotožňuje). Za nejsmutnější považuji scénu, kdy se vrah setkává s pětiletým Seanem Lennonem a jeho chůvou při návratu z procházky v parku, a obřadně - současně i trochu posměšně - ho zdraví.

Snímek vyvolal vlnu rozhořčení se strany ochránců památky Johna Lennona a na internetu je možno přečíst si jejich prohlášení, ve kterém připomínají, že přáním Yoko Ono a Paula McCartneyho bylo, aby se jméno vraha na veřejnosti nikdy nevyslovovalo a nedopřála se mu tak popularita, kvůli které čin spáchal. Tento obecně rozšířený "laciný" výklad pachatelova motivu je navíc filmem Kapitola 27 zpochybněn.

Zdroj: internet

Stand by me

8. prosince 2010 v 12:14 | Paul |  Lennon Ltd.

A hard day's night (film ke shlédnutí)

8. prosince 2010 v 11:50 | Paul |  Filmy

A hards day's night

Film v anglickém znění.Oh my love (George pro Johna)

8. prosince 2010 v 11:00 | Paul |  Lennon Ltd.

(George hraje na kytaru)

Only You (Ringo pro Johna)

8. prosince 2010 v 10:00 | Paul |  Lennon Ltd.


John žije dál

8. prosince 2010 v 8:30 | Paul |  John Lennon
I když tomů už není 30 let Johnův odkaz žije dál, at už tvorba v Beatles a nebo svoji tvorbu ovlivněnou Yoko Ono. Nebyli to jen písně byly to i slavné proslovy,mírové akce,apod..
Proto jsme si chtěli připomenout tak významného hudebníka 20 století jako byl John Lennon.

Peace!!!


Woman (1980)

8. prosince 2010 v 0:35 | Paul |  Lennon Ltd.Text:

Woman I can hardly express
My mixed emotions at my thoughtlessness
After all I'm forever in your debt
And woman I will try to express
My inner feelings and thankfulness
For showing me the meaning of success

Woman I know you understand
The little child inside of the man
Please remember my life is in your hands
And woman hold me close to your heart
However distant don't keep us apart
After all it is written in the stars

Woman please let me explain
I never meant to cause you sorrow or pain
So let me tell you again and again and again

I love you, yeah, yeah
Now and forever