BLOG O BEATLES! Články,videa,rozhovory,fotky vše kolem BEATLES! Zanechávejte komentáře... :)

Září 2010

Jane Asherová

27. září 2010 v 18:09 | Paul |  Lidé spjati s Beatles

Jane Asherová 

vh

 Jane Asherová se narodila 5. dubna 1946. Ve svých sedmnácti letech už byla známou profesionální herečkou.

 Hereckou kariéru započala v šesti letech v roli hluchoněmého děvčátka v Mackendrickově filmu Mandy. V době setkání s Paulem byla pravidelnou účastnicí pořadu Juke box jury. Jednoho dne byla v obecenstvu, když natáčeli své vystoupení Beatles. Po koncertě ji Beatles pozvali do hotelu Royal Court a potom všichni odjeli do bytu přítele Chrise Hutchinse z New Musical Express. Zpočátku se Jane nejvíce líbil George Harrison, ale pomalu se zamilovala do Paula. Ostatní chlapci uznali, že by bylo lepší nechat Jane s Paulem o samotě, a tak opustili byt. Když se za pár hodin vrátili, našli zamilovanou dvojici ve stejné pozici, v které je opustili: seděli na posteli, mluvili o oblíbených jídlech a dalších věcech. Při rozloučení požádal Paul Jane o její telefonní číslo a brzy si začli intenzivně volat. Paul ji začal navštěvovat a zakrátko se stal dalším členem jejich domácnosti, psychiatra dr. Ashera, jeho ženy Margarete, učitelky hudby a sourozenců Jane, Claire a Petera (jeden z dvojice Peter and Gordon). Když to zjistili fanoušci skupiny, byl dům na Wimpole Street nepřetržitě obklíčen.

vgb

 Paul požádal Jane o ruku, ale ta se obávala, že by to mohlo ohrozit její hereckou kariéru. Uvědomovala si, že Paul, který byl seversky vychován, by ji chtěl jako hospodyni, ale Jane chtěla zůstat nezávislá na domovu. Paul ze zklamání napsal píseň I'm looking through you. Argumentoval tím, že se zamilovala do jeho obrazu, ne do něj. Jane to popírala a říkala, že miluje Paula McCartneyho, žádného beatla Paula. Paul o svém vztahu s Jane napsal více písní: Every little thing, You won't see me, Here, there and everywhere, And I love her, We can work it out, For no one.

852

Po krátké době se Paul s Jane odstěhovali do třípatrového viktoriánského domu na Cavendish Avenue v St. John's Wood v Londýně. Často před hosty předstírali, že jsou manželé. Krátce nato si koupili další dům ve Skotsku, farmu High Farm v Machrihanishi.
V roce 1968 Jane doprovázela Paula a ostatní členy Beatles na cestě do Rishikeshe. Po této zkušenosti odjela do Ameriky věnovat se své herecké dráze. Po návratu do Anglie nalezla jejich dům vymalovaný v psychedelických barvách a ještě větší šok prožila, když zjistila, že Paul s Johnem začali experimentovat s LSD. Ačkoli Paul údajně podváděl Jane za její nepřítomnosti, chtěl se usadit. Na vánoce 1967 Jane přijala jeho nabídku k sňatku. Všechno vypadalo dobře, ale Paul pokračoval ve svém podvádění, zatímco Jane byla pracovně vytížená.

 Během talentových zkoušek ve společnosti Apple poznal Paul fanynku Francie Shwartzovou, která měla jediný cíl, svést někoho z Beatles. Shodou okolností se setkala s Paulem, který její návrh přijal. Jane byla mimo město a Paul s Francie začali flirtovat. Jane velmi rozzuřilo, když oba našla u nich doma. Ačkoli to vypadalo na okamžitý rozchod, druhý den se Paul s Jane objevili na společné vycházce v Hyde Parku. V červnu 1968 společně přijali pozvání na svatbu Paulova bratra Mikea. Ale za měsíc navštívil premiéru Yellow submarine pouze Paul. 20. června 1968 v pořadu BBC Dee time oznámila Jane oficiálně jejich rozchod.

áz

V roce 1971 se Jane seznámila s Geraldem Scarfe, ilustrátorem společnosti Disney (mimo jiné dělal ilustruvané pasáže filmu Pink Floyd The wall). V roce 1974 se jim narodily dvě děti, Kate a Alexander. Nakonec se v roce 1981 vzali a za tři roky se jim narodilo další dítě, Rory. Jane stále pokračuje v herecké dráze a zabývá se dalšími projekty. Napsala 14 knih a vlastní časopis The British Martha Stewart, nedávno se objevila ve hře The things we do for love, začátkem 90. let uvedla vlastní řadu dortů. V roce 1994 se po více než dvanácti letech sešla s Paulem McCartneyem. V současnosti žije v Chelsea v Londýně.

brouci.comLucy in the Sky with Diamonds

22. září 2010 v 20:52 | Paul |  Klipy
Lennon-McCartney

Nahráno-28.2, 1./ 2.3 1967,Abbey Road
Lennon-Dvojmo nahraný zpěv,solová kytara
McCartney-doprovodný zpěv,varhany,basová kytara
Harrison-doprovodný zpěv,solová kytara,tambura
Starr-bicí,maracas

Lennonův vrah chtěl zabít i Elizabeth Taylorovou a další celebrity

17. září 2010 v 21:10 | Paul |  Novinky kolem Beatles
Vrah Johna Lennona Mark Chapman se v nedávném rozhovoru přiznal, že měl v plánu zabít nejen slavného člena skupiny Beatles. Na svém seznamu smrti měl podle britského listu Daily Mail řadu dalších celebrit: Elizabeth Taylorovou, Lennonova kolegu z Beatles Paula McCartneyho, dřívější první dámu Spojených států Jackie Kennedyovou Onassisovou a známého amerického herce a scénáristu Johnnyho Carsona.

Chapman uvedl, že usiloval o zabití i jiných celebrit poté, co před třiceti lety zastřelil Lennona před jeho newyorským apartmánem.
"Měl jsem seznam lidí, které jsem chtěl zabít a on byl na samém vrcholu. Kdyby to nebyl Lennon, byl by to někdo jiný," řekl vrah slavného 'brouka'. John Lennon se mu však zároveň zdál nejpřístupnější.

Toužil se stát slavným

Nyní pětapadesátiletý Chapman, který je již 30 let ve vězení, dále přiznal, že měl sebevražedné sklony, nakonec se však rozhodl, že raději zabije někoho jiného. Dalším důvodem byla touha po slávě, postupně však přestával věřit, že by se známým mohl stát.
"Cítil jsem, že když bych zabil Johna Lennona, stanu se někým, ale místo toho byl ze mě vrah. A vrazi nejsou někým, ale velkým nikým. Byl to naprosto sobecký čin. Myslel jsem jen na sebe a kým se stanu. Udělal jsem hrozné rozhodnutí, když jsem ukončil něčí život. Tohle rozhodně není něco, na co bych byl hrdý," dodal nakonec kajícně Chapman.

Chapman zůstává ve vězení

8. září 2010 v 16:32 | Paul |  Novinky kolem Beatles
Americký soud v Buffalu v úterý zamítl šestou žádost vraha Johna Lennona o propuštění z vězení. Mark David Chapman byl za Lennonovu vraždu z roku 1980 odsouzen na doživotí s tím, že podmínečně smí být propuštěn po odpykání 20 let.

Soud ve svém zdůvodnění uvedl, že Chapman neuznává normy této společnosti a nectí lidský život.
Soud obdržel 75 protestních dopisů proti propuštění. Jeden z nich poslala i vdova po Lennonovi Yoko Ono. Domnívá se, že Chapman by ji i oba Lennonovy syny mohl ohrozit.
Při posledním jednání o propuštění v roce 2008 Chapman řekl, že je mu jeho činu líto a cítí se jím zahanben. Chápe prý závažnost svého jednání, ale je už jiným člověkem. Lennona podle vlastního doznání zastřelil jen proto, aby na sebe strhl pozornost.
Lennona v prosinci 1980 Chapman zastřelil čtyřmi ranami ze své pistole před domem, kde měl člen Beatles apartmá.
Další žádost o podmínečné propuštění si může pětapadesátiletý Chapman podat v roce 2012. Lennon by se 9. října dožil 70 let.

With A Little Help from my Friends

7. září 2010 v 16:34 | Paul |  Klipy
Lennon-McCartney

Nahráno-29./30.3. 1967,Abbey Road

Starr-zpěv,tamburina
McCartney-doprovodný zpěv,piano,basová kytara
Lennon-doprovodný zpěv,kravský zvonec
Harrison-solová kytara
George Martin-hammondovy varhany