BLOG O BEATLES! Články,videa,rozhovory,fotky vše kolem BEATLES! Zanechávejte komentáře... :)

Srpen 2010

Roll Over Beethoven

31. srpna 2010 v 9:39 | Paul |  Klipy

Mary McCartney

28. srpna 2010 v 11:22 | Alice McCartney |  Lidé spjati s Beatles
Paulova prvorozená dcera Mary dnes slaví své 41. narozeniny, takže přejeme vše nejlepší a další úspěchy.

-

včera uplynulo 43 let od smrti Briana Epstiena

28. srpna 2010 v 11:19 | Alice McCartney |  Lidé spjati s Beatles
včera uplynulo 43 let od smrti manažera skupiny Beatles Briana Epstiena.
-
Když Beatles přestali v roce 1966 koncertovat Brian Epstein měl najednou spoustu volného času a začal se stahovat do svého osamělého světa. Zahanben svou homosexualitou, začal užívat drogy a alkohol. Napsal své paměti, které vyšly pod názvem A cellar full of noise. V neděli 27. srpna 1967, tři měsíce po vydání alba Sgt. Pepper's lonely hearts club band, byl dvaatřicetiletý Brian Epstein nalezen ve své vile na Chapel Street mrtvý. Důvodem bylo předávkování barbituráty. Jeho tělo je pohřbeno na liverpoolském židovském hřbitově v Aintree, sekce A, hrob H12. John Lennon později prohlásil, že Beatles zemřeli společně s Brianem Epsteinem.

Lennon a UFO

26. srpna 2010 v 16:35 | Paul |  Novinky kolem Beatles
23. srpna 1974 ve 21.00 hodin spatřil John Lennon v New Yorku UFO. Poznámka se objevila na jeho albu Walls and bridges. Před 36 lety večer stál John Lennon nahý na terase s výhledem na East River, kouřil cigaretu, když vtom uviděl nad svou hlavou blikající světla. Nejdříve si myslel, že to je nějaký billboard, ale světla se pomalu pohybovala. Lennon okamžitě zavolal svou přítelkyni May Pang, aby se přišla podívat. Později popsal: "Bylo to ve tvaru zploštělého kuželu a nahoře bylo velké, jasně červené světlo, ale neblikalo jako u letadel, která tu prolétávala na přistání na letišti v Newarku. Když se to přiblížilo, viděli jsme pruh z bílých světel, který se táhl kolem celého objektu, také neblikala. Během té chvíle si May všimla, že není slyšet žádný hluk. Často nad námi létaly vrtulníky, ale teď tu bylo ticho jako v noci, byli jsme sedmnáct pater nad ulicí." UFO se snažili vyfotografovat, ale světla byla tak jasná, že se žádný snímek nepovedl, film byl přeexponovaný. Asi po patnácti minutách objekt vystoupal přímo vzhůru a zmizel.zdroj:Brouci.com

Dokument o kytarách Les Paul

26. srpna 2010 v 16:33 | Paul |  Novinky kolem Beatles
Fanoušci kytar Gibson Les Paul se dočkají zajímavého pořadu. 26. srpna uvede televize CNN první část dokumentárního cyklu, ve kterém se objeví známí umělci používající tyto kytary. Kromě Paula McCartneyho se zde objeví také Quincy Jones, Herbie Hancock, Billy Gibbons a Romero Britto.

Časopis Rollings stones vydal 100 nej písní od Beatles

26. srpna 2010 v 16:31 | Paul |  Novinky kolem Beatles
Časopis Rolling Stone poprvé sestavil žebříček 100 nejlepších písní Beatles. V jeho čele se objevila skladba A day in the life, za ní následují písně I want to hold your hand a Strawberry Fields forever.

1. A Day in the Life
2. I Want to Hold Your Hand
3. Strawberry Fields Forever
4. Yesterday
5. In My Life
6. Something
7. Hey Jude
8. Let It Be
9. Come Together
10. While My Guitar Gently Weeps

zdroj:Brouci.com

No Reply

26. srpna 2010 v 11:06 | Paul |  Klipy

Paul McCartney zahrál na albu Frana Healyho

19. srpna 2010 v 22:25 Novinky kolem Beatles
Frontman skupiny Travis Fran Healy vydá 4. října svou sólovou desku Wreckorder. Všech deset písní nahrál v Berlíně, New Yorku a Vermontu. Ve skladbě As it comes si na baskytaru zahrál i Paul McCartney.
Zdroj:: Brouci.com

Nové album George Harrisna

19. srpna 2010 v 22:15 | Paul |  Novinky kolem Beatles
19. října se na pultech obchodů objeví nové album, které určitě zaujme fanoušky Beatles a především George Harrisona. Pod titulem Collaborations bude totiž ke koupi kolekce tří CD a jednoho DVD zachycující spolupráci tohoto člena Beatles s indickým hudebníkem Ravi Shankarem. Ke zvýšení exkluzivity bude tato kolekce vydána v limitované číslované edici a box set bude doplněn šestapadesátistránkovým bookletem obsahujícím historii přátelství těchto dvou muzikantů a mnoho unikátních fotografií z rodinných archívů. CD disky budou obsahovat tyto tituly: Shankar Family & Friends (1974), The Ravi Shankar Music Festival from India (1976), Chants of India (1997). DVD disk přinese záznam vystoupení Ravi Shankar's Music Festival from India.

brouci.com

Because

19. srpna 2010 v 15:22 | Paul |  Klipy

I Follow the Sun

14. srpna 2010 v 13:38 | Paul |  Klipy

Stella dítě z modním talentem

13. srpna 2010 v 23:03 | Paul |  Lidé spjati s Beatles

Stella McCartney


Tvrdili jí, že ve své podstatě talent nemá a cestičku světem módy jí klestí jméno slavného otce, bývalého člena Beatles Paula McCartneyho, a měla by se raději stáhnout, protože to nikdy nikam nedotáhne a bude jen jednou z kuriozit. Na to naštěstí nedbala a rozhodla se jít za svým snem. A díky svému velkému nadání si ve světě módy dokázala vydobýt respekt a uznání a vše zcela sama.

Stella
Krásná že?

Dcera Paula McCartneyho a fotografky Lindy McCartney, Stella, se narodila 13. září 1971 v Anglii a brzy tedy oslaví své devětatřicáté narozeniny. I přes svůj poměrně mladý věk už zanechala v módním průmyslu nesmazatelnou stopu. Již ve třinácti letech ušila své první sako a od té doby se věnovala návrhářství.
O tři roky později pracovala jako stážistka u Christiana Lacroixe. Módní design studovala na londýnské škole Central Saint Martins. Zde se poprvé projevily její kontakty se světem celebrit, když její výstupní kolekci v roce 1995 předváděly její kamarádky - modelky Kate Moss, Naomi Campbell a Yasmine Le Bon - a hudbu k ní složil její slavný otec. I přes kritické hlasy, které o ní prohlašovaly, že je jen tatínkovou holčičkou, který jí prošlapává cestu, měla její kolekce velký úspěch a byla odkoupena několika obchody v Londýně.


Stella

V roce 1997 přichází v jejím návrhářském životě velký zlom. Je jí nabídnuta práce pod značkou módního domu Chloé, s podmínkou, že se přestěhuje do Paříže. Stella příliš dlouho neváhá a přesouvá svoji činnost z Londýna do francouzské metropole. Veškeré pochyby o jejím talentu byly rozehnány hned její první kolekcí, která slavila velký úspěch.
S Chloé Stella spolupracovala až do roku 2001, kdy byla její značka, Stella McCartney, vzata pod záštitu Gucci a Stella tak mohla pracovat s větší volností a beze strachu o finance. Od roku 2004 také pravidelně spolupracuje se značkou Adidas a v roce 2005 navrhla speciální řadu pro H&M.
Stejně jako její matka, která v roce 1998 zemřela na rakovinu, je Stella vegetariánkou. Zároveň také tvrdě bojuje za práva zvířat a je členkou organizace PETA. Proto ve svých kolekcích nikdy nepoužívá kůži ani kožešiny. Stella je zároveň ženou, která zvládá kariéru i rodinu. V roce 2003 si vzala vydavatele Alasdhaira Willise, se kterým vychovává tři děti.Další remastry na cestě

12. srpna 2010 v 12:24 | Paul |  Novinky kolem Beatles
15. října se na pultech obchodů objeví remastovaná kompilační alba největších hitů Beatles 1962-1966 a 1967-1970. Jedná se o fanouškům známé červené a modré album. Ta vyšla původně v roce 1973. Nyní se na trhu objeví jako 2CD s bookletem rozšířeným o raritní fotografie, poznámky a komentář Billa Flanagana. Remastering probíhal ve studiích Abbey Road. Práci má na svědomí stejný tým, který remasteroval nedávno vydanou britskou diskografii Beatles.

Brouci.com

Lennon Ltd.

11. srpna 2010 v 20:49 | Paul
Tímto bych chtěl připomenout památku Johna Lennona především obrázky, články,atd. (Od 9.října do 8.Prosince) Pokud se chcete připojit, mužete psát své članky o Johnovi které vyjdou na všech stánkách které budou zapojení do této akci. Jestli se chcete zapojit do akce Lennon Ltd. přihlašte se nejlépe na této stránce do komentářů..
Děkuji


lennon ltd.Chapman odročen

11. srpna 2010 v 19:53 | Paul |  Novinky kolem Beatles
V úterý 10. srpna rozhodl soud, že jednání ohledně podmínečného propuštění vraha Johna Lennona bylo odročeno na září. Mark David Chapman tak stráví další měsíc čekáním. Jeho šance na předčasné propuštění je však podle dostupných zdrojů nízká a proti této možnosti se rozhodně staví i Yoko Ono.

McCartney a Rolling Stones zapasí o Olympiadu

11. srpna 2010 v 19:52 | Paul |  Novinky kolem Beatles
Paul McCartney a Rolling Stones spolu soutěží o to, kdo bude hlavní hvězdou zahajovacího ceremoniálu olympijských her v roce 2012, které se uskuteční v Londýně. Rodina McCartneyových už jeden zářez má - Stella je módní návrhářkou anglického olympijského týmu.

The Night Before

11. srpna 2010 v 19:50 | Paul |  Klipy

Lady Madonna

10. srpna 2010 v 21:21 | Paul |  Klipy

The best of Apple Records

9. srpna 2010 v 15:06 | Paul |  Novinky kolem Beatles
The best of Apple Records


Společnosti Capitol a Apple včera oficiálně potvrdili vydání souboru alb vydaných firmou Apple Records v letech 1968 až 1973, které byly remasterovány a doplněny o bonusy. 26. října 2010 se kromě toho objeví na trhu i speciální kompilační album největších hitů této společnosti pod názvem Come and get it: The best of Apple Records.

Obsah CD Come and get it: The Best of Apple Records:
1 Those were the days - Mary Hopkin
2 Carolina in my mind - James Taylor
3 Maybe tomorrow - The Iveys
4 Thingumybob - The Black Dyke Mills Band
5 King of Fuh - Brute Force
6 Sour milk sea - Jackie Lomax
7 Goodbye - Mary Hopkin
8 That's the way God planned it - Billy Preston
9 New day - Jackie Lomax
10 Golden slumbers/Carry that weight - Trash
11 Give peace a chance - Hot Chocolate Band
12 Come and get it - Badfinger
13 Ain't that cute - Doris Troy
14 My sweet Lord - Billy Preston
15 Try some buy some - Ronnie Spector
16 Govinda - Radha Krishna Temple
17 We're on our way - Chris Hodge
18 Saturday nite special - The Sundown Playboys
19 God save us - Bill Elliot & The Elastic Oz Band
20 Sweet music - Lon & Derrek van Eaton
21 Day after day - Badfinger


Seznam remasterovaných alb Apple Records:

James Taylor (1968) - James Taylor
Bonusy:
Sunny skies - studiová demoverze
Let me ride - studiová demoverze
Sunshine sunshine - akustické demo
Carolina in my mind - akustické demo

Magic Christian music (1970) - Badfinger
Bonusy:
And her daddy's a millionaire - alternativní verze
Mrs Jones - remix
Sali Bloo - mono mix
See-saw Granpa - mono mix
I've been waiting
Bonusy ke stažení:
Dear Angie - mono mix
No escaping your love - mono mix
Think about the good times - mono mix
Yesterday ain't coming back - mono mix
Arthur - stereo remix
Storm in a teacum - z EP Wall's ice cream

No dice (1970) - Badfinger
Bonusy (kromě prvního všechny produkoval Mal Evans):
I can't take it - prodloužená verze, produkce Geoff Emerick
Without you - studiová demoverze
Get down - studiová demoverze
Photograph (Friends are hard to find) - alternativní verze
Believe me - alternativní verze
No matter what - demoverze
Bonusy ke stažení:
Love me do - instrumentální verze
Get down - prodloužená stereo verze

Straight up (1972) - Badfinger
Bonusy (produkce Geoff Emerick):
I'll be the one
Name of the game - první verze ze zrušeného singlu
Baby blue - americký mix pro singl
Baby please
No good at all
Sing for the song
Bonusy ke stažení (z nevydaného alba, produkce Geoff Emerick):
Money
Flying
Perfection
Suitcase
Sweet Tuesday morning
Mean mean Jemima
Loving you

Ass (1974) - Badfinger
Bonusy (produkce Badfinger):
Do you ming
Apple of my eye
Blind owl
Regular
Timeless
Bonusy ke stažení:
Get away
When I say
The winner
I can love you
Piano red

Post card (1968) - Mary Hopkin
Bonusy:
Turn turn turn - z B-strany singlu Those were the days
Goodbye
Sparrow - z B-strany singlu Goodbye
Fields of St. Etienne - ze zrušeného singlu
Bonusy ke stažení (produkce Paul McCartney):
Le temps des fleurs - francouzská verze Those were the days
An jenem tag - německá verze Those were the days
Quelli erano giorni - italská verze Those were the days
Que tiempo feliz - španělská verze Those were the days

Earth song/Ocean song (1971) - Mary Hopkin
Bonusy (produkce Tony Visconti):
Kew gardens
When I am old one day
Let my name be sorrow
Bonusy ke stažení (produkce Tony Visconti):
Quand je te regarde vivre - francouzská verze Let my name be sorrow
Watashi o kanashimi to yonde - japonská verze Let my name be sorrow
Jefferson - z B-strany singlu Water, paper and clay

That's the way God planned it (1969) - Billy Preston
Bonusy:
Through all times
As I get older - instrumentálka produkovaná Rayem Charlesem
That's the way God planned it - rocková verze
Something's got to change - nahrána Rayem Charlesem v roce 1967

Encouraging words (1970) - Billy Preston
Bonusy:
As long as I've got my baby - z B-strany zrušeného singlu My sweet Lord
All that I've got (I'm gonna give it to you)
How long has the train been gone

Doris Troy (1970) - Doris Troy
Bonusy:
All that I've got (I'm gonna give it to you)
Get back - coververze písně Beatles
Dearest darling
What you will blues
Vaya Con Dios - z B-strany singlu Ain't that cute
All that I've got (I'm gonna give it to you) - alternativní verze

Is this what you want? (1968) - Jackie Lomax
Bonusy:
New day
Thumbin' a ride - coververze písně Coasters, produkce Paul McCartney
How the web was woven - produkce George Harrison
You've got to be strong
You make it with me
Can you hear me
Bonusy ke stažení:
Going back to Liverpool
Sour milk sea - mono mix
The eagle laughs at you - mono mix
Little yellow pills - mono mix

Under the jasmin tree (1968), Space (1969) - Modern Jazz Quartet
Bonus:
Yesterday

The whale (1970), Celtic requiem (1971) - John Tavener

Radha Krishna temple (1971) - Radha Krishna Temple
Bonus:
Namaste Sarawati DeviZDROJ:Brouci.com

Maureen by včera oslavila 64. narozeniny

5. srpna 2010 v 16:41 | Alice McCartney |  Lidé spjati s Beatles
ú

Ringova 1. žena by včera 4.8. oslavila své 64 narozeniny. Ringovi porodila 3 děti Jasona, Zaka a Lee a s jejím druhým manželem V roce 1987 se jim narodila dcera Augusta. Bohužel 30.12. 1994 zemřela ve věku 48 let za přítomnosti svěho 2. manžela Isaaca, synů Zaka, Jasona a Lee, své matky a Ringa Starra na rakovinu kostní dřeně, i když se jí snažil její syn snažil pomoci transplantací, která se bohužel nepovedla. Na památku Mo napsal Paul McCartney píseň Little willow, která vyšla na jeho albu Flaming pie.

ú
Ringova svatba s Mo.

ZDROJ: částečně www.brouci.com