BLOG O BEATLES! Články,videa,rozhovory,fotky vše kolem BEATLES! Zanechávejte komentáře... :)

Červen 2010

Abbey Road (studio)

27. června 2010 v 10:47 | Paul |  Beatles

ABBEY ROAD


abbey road


Abbey road studio vytvořené v listopadu 1931 firmou EMI v Londýně, je považováno za prestižní ikonu nahrávacích studií. Nachází se naAbbey road v St. John"s Wood v City of Westminster. Krom přímého použití na nahrávání nových alb je jeho technické vybavení používané i na remastrování množství nahrávek klasické hudby, které vznikly v Kingsway Hal.

abbey road studio
Ve studiích na Abbey Road nahrávali i Beatles, Cliff Richard, Deep Purple,Radiohead,Al Stewatt,Pink Floyd,U2,Oasis,The Shadows,Morrissey-Mullen,Elliott Smith,Plácido Domingo,Green Day,Keane,The Bees.

sda

Studio 2 (slavné studio kde Beatles nahráli 90% svých nahrávek)


sf
Studio 1 nejvetší studio

ad
Vestibul
tgt


Paul vystoupí na You Tube ZDARMA!!!!

25. června 2010 v 18:50 | Paul |  Novinky kolem Beatles
Neuvěřitelnou novinku jsem našel na stránkách www.paulmccartney.com kde je článek:

Hard Rock Calling Concert Broadcast Live On YouTube; BORN HIV FREEPaul totiž vystoupí na podporu organizace Born hiv Free kterou vede Carla Bruni Sarkozy.
Nedělní koncert bude exkluzivně vysílaní na světovém přehrávači YouTube přesněji na kanále Born hiv Free www.youtube.com / BornHIVFree Bude to první koncert v evropě při turné Up and coming Tour.

Koncert bude v Hyde Parku 27.6. 2010.

Anketa

25. června 2010 v 17:47 | Paul |  Beatles

Soutěž

Na stránkách beatlemanie se před časem oběvila soutěž o vstupenky na koncert Peteho Besta do muzea české hudby, kde právě probíhá výstava Beatles.
 1. Jak se v 60. letech 20. století říkalo odpoledním setkání při tanci?
  a. kávy
  b. arocoly
  c. čaje
 2. Jak se jmenovala anglická ikona dívčí módy z 60. let 20. století?
  a. Twiggy
  b. Helen Shapiro
  c. Claudia Schiffer
 3. Kdo byli členové skupiny Beatles v její nejslavnější éře?
  a. George Harrisson, Cliff Richards, Paul McCartney, Pete Best
  b. John Lennon, George Harrisson, Eric Clapton, Ringo Starr
  c. Paul McCartney, John Lennon, George Harrisson, Ringo Starr
 4. Jak se jmenoval staroanglický ovčák Paula McCartneyho?
  a. Walrus
  b. Penny
  c. Martha
 5. Jak se nazývá píseň Beatles, kterou v českém překladu zpívala v 60. letech Marta Kubišová (album Songy a balady, 1969)?
  a. Hey Jude
  b. Mama
  c. Prove it

Odpovědi pište do komentářů..

Please Mr. Postman

23. června 2010 v 18:32 | Paul |  Klipy

Novinky

21. června 2010 v 20:06 | Paul |  Novinky kolem Beatles
Paul a oblíbená skladba

Jaká je neoblíbenější písnička Paula McCartneyho? Pokud by si McCartney měl vybrat ze svého bohatého repertoáru, podle vlastních slov by sáhl po písních Blackbird a Here there and everywhere.


Paul bude zase dědeček

Paul McCartney se stane dědečkem dalšího potomka. Stella McCartney a její manžel Alasdhair Willis totiž oznámili, že ještě letos by se jim mělo narodit další dítě.


zdroj:Brouci.com

o Beatles je pořád zájem

21. června 2010 v 19:57 | Paul |  Novinky kolem Beatles
O předměty po Beatles je stále zájem. Potvrdila to páteční aukce Sotheby's, na které byl vydražen rukopis textu písně Johna Lennona A day in the life. Ačkoli se cena odhadovala na maximálně 800 tisíc dolarů, nakonec ji neznámý americký sběratel zvedl na 1,2 milionů dolarů. Prodal se také rukopis textu All you need is love, a to za 1,25 milionů dolarů.ZDROJ:www.Brouci.com

Let It Be (Song)

21. června 2010 v 12:00 | Paul |  Klipy

Let It Be  (song)

Inspirací k této písni byl McCartneyho sen, kdy se mu zjevila jeho mrtvá matka Mary a řekla mu, aby se kvůli všemu tolik nerozčiloval, aby to nechal být. Na albu jsou zdůrazněny doprovodné vokály, další bicí, maracas a part pro dechy a cella. Na CD Anthology je první verze, kde se k Paulovu pianu postupně přidávají další nástroje.
When I find myself in times of trouble
mother Mary comes to me
speaking words of wisdom let it be
and in my hour of darkness
she is standing right in front of me
speaking words of wisdom let it be
let it be, let it be, let it be, let it be
whisper words of wisdom let it be.

And when the broken hearted people
living in the world agree
there will be an answer let it be
for though they may be parted
there is still a chance that they will see
there will be an answer let it be
let it be, let it be, let it be, let it be
there will be an answer let it be.

Let it be, let it be, let it be, let it be
whisper words of wisdom let it be
let it be, let it be, let it be, let it be
whisper words of wisdom let it be.

And when the night is cloudy
there is still a light that shines on me
shine until tomorrow let it be
I wake up to the sound of music
mother Mary comes to me
speaking words of wisdom let it be
let it be, let it be, let it be, let it be
there will be an answer let it be.

Let it be, let it be, let it be, let it be
there will be an answer let it be
let it be, let it be, let it be, let it be
whisper words of wisdom let it be.Zdroj:brouci.com

Beatlemánie (Praha)

20. června 2010 v 13:06 | Paul |  Beatlemánie v Praze

BEATLEMÁNIE

s
Shrnutí informací o výstavě beatles v Praze:

Mimořádný výstavní projekt v Českém muzeu hudby vypráví dvě paralelní dějové linky - první odráží strhující příběh nejslavnější rockové skupiny všech dob od jejich počátků v Liverpoolu, přes vrchol vlny beatlemánie až po rozpad skupiny The Beatles a následné tvůrčí i životní osudy jednotlivých Brouků. Zvláštní část výstavy je věnována kulturním fenoménům 60. let 20. století, které Beatles svou tvorbou a postoji přímo či nepřímo ovlivňovali, nevyhýbá se ani negativním či kontroverzním tématům. Druhá dějová linka sleduje život mládeže v tehdejším Československu. Zabývá se oficiální i neoficiální stránkou tehdejší kultury či módy. Zvláštní důraz je kladen na počátky bigbítu v českých zemích a reakce establishmentu na životní styl tzv. mániček. Závěrečná část výstavy je věnována osobě Johna Lennona jako ikony svobody, míru a revolty proti většinové společnosti, a významu jeho kultu pro odpor proti totalitnímu režimu v 80. letech 20. století.
Výstava je připravena ve spolupráci se zahraničními a domácími institucemi i soukromými sběrateli. Součástí expozice jsou nejen mnohé interaktivní prvky, ale také slavné voskové figuríny členů skupiny The Beatles z roku 1964. K výstavě je připraven bohatý doprovodný program.

Zdroj ze stánek www.beatlemanie.cz

60. léta ve světě 
První odráží strhující příběh nejslavnější rockové skupiny všech dob od jejich počátků v Liverpoolu, přes vrchol vlny beatlemánie až po rozpad skupiny The Beatles a následné tvůrčí i životní osudy jednotlivých Brouků.
Zvláštní část výstavy je věnována kulturním fenoménům 60. let 20. století, které Beatles svou tvorbou a postoji přímo či nepřímo ovlivňovali, nevyhýbá se ani negativním či kontroverzním tématům.

60. léta v Československu

Druhá dějová linka sleduje život mládeže v tehdejším Československu. Zabývá se oficiální i neoficiální stránkou tehdejší kultury či módy. Zvláštní důraz je kladen na počátky bigbítu v českých zemích a reakce establishmentu na životní styl mániček.
Závěrečná část výstavy je věnována osobě Johna Lennona jako ikony svobody, míru a revolty proti většinové společnosti, a významu jeho kultu pro odpor proti totalitnímu režimu v 80. letech 20. století.
Výstava je připravena ve spolupráci se zahraničními a domácími institucemi i soukromými sběrateli. Součástí expozice jsou nejen mnohé interaktivní prvky, ale také slavné voskové figuríny členů skupiny The Beatles z roku 1964. K výstavě je připraven doprovodný program.


a důležité informace:

Doprava:

Výstava Beatlemánie se koná v prostorách Českého muzea hudby, Karmelitská 2/4, Praha 1

Nejbližší stanice MHD (konkrétně tramvaje) se jmenuje Hellichova, můžete se tam dostat:

tramvají číslo 20 (přestup z metra B ve stanicích Smíchovské nádraží a Anděl, z metra A ve stanicích Malostranská a Dejvická)

tramvají číslo 22 (z metra A ve stanicích Náměstí Míru a Malostranská, z metra B na Národní třídě a Karlově náměstí, z metra C na I. P. Pavlova)

tramvají č. 12 (z metra A na Malostranské, z metra B ve stanicích Anděl, Smíchovské nádraží, Palmovka, z metra C na Nádraží Holešovice).


 
 
otevírací doba:
Otevírací doba s platností od 1.6.2010:

Pondělí: 13.00 - 18.00
Úterý: zavřeno
Středa: 10.00 - 20.00
1. čtvrtek v měsíci: 10.00-18.00 / od 14.00 do 18.00 volný vstup
Ostatní čtvrtky v měsíci: 10.00 - 18.00
Pátek: 9.00 - 18.00
Sobota: 10.00 - 18.00
Neděle: 10.00 - 18.00

Upozornění pro návštěvníky:
Prodej vstupenek končí půl hodiny před koncem otevírací doby.


Let it be (Film)

20. června 2010 v 10:32 | Paul |  Filmy

Let it be

let it be
Film natočený při nahrávání nového alba Beatles ve Twickenhamských filmových ateliérech zachycuje přípravu živé desky v napjaté atmosféře ve vztazích mezi jednotlivými členy skupiny. Finále 88 minut dlouhého filmového dokumentu se odehrává na střeše budovy Apple Corps v Savile Row č. 3 ve čtvrtek 30.1.1969. Beatles se tu sešli ke svému neplánovanému poslednímu koncertu. Režisérem filmu je Michael Lindsay-Hogg. Ve filmu se kromě členů Beatles objevují také Mal Evans, George Martin, Heather McCartney, Yoko Ono, Billy Preston a Derek Taylor. Film měl premiéru 13. května 1970 v New Yorku a získal Oscara za hudbu a hudební počin roku.


Skladby, které jsou ve filmu: Paul piano intro, Don't let me down, Maxwell's silver hammer, Two of us, I've got a feeling, Oh! Darling, One after 909, Jazz piano song, Two of us, Across the universe, Dig a pony, Suzy Parker, I me mine, For you blue, Besame mucho, Octopus's garden, You really got a hold on me, The long and winding road, Shake rattle and roll, Kansas City/Miss Ann/Lawdy miss Clawdy, Dig it, Two of us, Let it be, The long and winding road, střešní koncert: Get back, Don't let me down, I've got a feeling, One after 909, Dig a pony, Get back.

let ti be

Nowhere Man

19. června 2010 v 6:00 | Paul |  SP a EP desky (Singly)

Nowhere Man

8.7.1966 Parlophone GEP 8952

gdg

Paul má dnes 68 narozeniny

18. června 2010 v 13:01 | Paul |  Novinky kolem Beatles
Dnes slaví narozeniny Sir Paul McCartney je mu 68. Blahopřejeme Paule a hodně zdravý a uspěchů do budoucna.

Paul McCartney

18. června 2010 v 12:59 | Paul |  Paul McCartney

Paul McCartney


Paul McCartney
Paul McCartney se narodil rodičům s irskými předky (James McCartney a Mary Patricia Mohinová). Společně s bratrem Michaelem (pod pseudonymem Mike McGear se prosadil v komediální hudební skupině The Scaffold) byli vychovávání v katolické víře. Matka zemřela na rakovinu prsu, když bylo Paulovi 13 let. V dětství mu otec koupil první kytaru a jelikož dříve sám hrál na trubku a klavír v jazzové kapele, dával Paulovi první lekce hudby sám. Na škole Liverpool Institute poznal George Harrisona a začali se spolu učit na kytaru (pro zajímavost - Paul je levák a kytaru se zrcadlově nataženými strunami drží krkem na opačnou stranu).


beaa

Historie skupiny The Beatles začala v roce 1957, kdy se na pouti v anglickém Wooltonu Paul seznámil s Johnem Lennonem, který ho přivedl do skupiny Quarry Men jako kytaristu. Tímto okamžikem vzniká nejslavnější hudební spojení všech dob - Lennon/McCartney. Lennon a McCartney pak začínají spolupracovat na psaní písní, za první dva roky spolupráce jich napsali kolem jednoho sta. Veškerý volný čas trávili spolu a hráli na kytary. Paul ve škole prospíval velmi dobře, mluví německy i španělsky, ale dal přednost muzice a tak místo učení začal vystupovat se skupinou po Británii a místo dalšího studia začal pracovat jako pomocník strojvedoucího na lokomotivě a stáčet drát v továrně.

fs


Na podzim roku 1958 se skupina Quarry Men přejmenovala na Johnny and The Moondogs a v roce 1959 se skupina opět přejmenovala, tentokrát na The Silver Beetles. V roce 1960 se skupina naposledy přejmenovala na The Beatles (slovní hříčka - beetle znamená brouk, beat znamená tlouci, bít, tep…) a dostala angažmá v německém Hamburku. Díky odchodu původního basového kytaristy Stuarta Sutcliffa jeho nástroj přebírá McCartney.


vbb


Paul působil ve skupině The Beatles do jejího rozpadu v roce 1970. Po smrti manažera skupiny Briana Epsteina, se stal nepsaným vůdcem kapely a především jejím nejaktivnějším členem. Mezi jeho nejlepší a nejznámější písně éry Beatles patří Eleanor Rigby (1966), Can't Buy Me Love (1964), Let It Be (1970) a především Hey Jude (1968) a Yesterday (1965).


Paul


V roce 1967 začal Paul (stejně jako ostatní členové skupiny) užívat ve větší míře drogy a o rok později se celá skupina vydává do Indie, aby zde meditovala. Kromě drog Paul experimentuje jako první člen Beatles s elektronickou hudbou a natáčí soukromé undergroundové filmy. Pod Paulovým vedením také vzniká kritikou odsouzený a veřejností nepochopený film Beatles Magical Mystery Tour, plný psychedelických obrazců a výjevů.

Paul


Paul žil dlouhá léta s herečkou Jane Asherovou, ale v roce 1967 se seznámil s Lindou Eastmanovou, americkou fotografkou. Dne 12. března 1969 se spolu vzali, o osm dní tak předběhli Johna Lennona s Yoko Ono. Paul adoptoval Lindinu dceru z prvního manželství Heather. Společně s Lindou měli tři děti - Mary Annu, Stellu Ninu a Jamese Louise. Oba manželé vždy tvrdili, že kromě devíti dní, kdy byl McCartney v roce 1980 v japonském vězení (za držení marihuany), byli každý den spolu.


Paul a Linda


V dubnu 1970 Paul McCartney veřejně oznámil, že skupinu Beatles opouští (přestože kapela de facto neexistovala již v roce 1969), ostatní jej následovali a všichni členové se věnují vlastním projektům. Paul naučil manželku Lindu hrát na klávesy a angažoval jí ve své nové skupině Wings, založené v roce 1971. První společnou prací byla píseň Another Day. Ačkoliv hudební kritici Lindu kritizovali za její zpěv i hraní, Wings získali mnoho cen Grammy a v 70. letech byli velmi úspěšní.
V roce 1972 vyráží skupina na první turné po Velké Británii a o rok později i po Evropě. V roce 1973 vydávají The Wings patrně své nejlepší album Band On The Run. McCartney vydal nespočet alb, ať samostatně nebo se skupinou Wings. Mezi nejznámější vedle již zmíněných patří Ram, Venus and Mars či Tug of War.


Paul


V polovině 80. let spolupracoval se Steviem Wonderem nebo Michaelem Jacksonem. S manželkou se stávají vegetariány a stávají se bojovníky za práva zvířat.
V roce 1994 byly objeveny demosnímky Lennonových písní, ke kterým zbylí členové skupiny nahráli doprovod a vznikly tak poslední písně Real Love a Free As A Bird vydané na albech Anthology 1 (Apple Records, 21. listopadu 1995), Anthology 2 (Apple Records, 18. března 1996), Anthology 3 (Apple Records, 28. října 1996).

žzxkm


V roce 1997 byl McCartney pasován na rytíře a nejen neuvěřitelným počtem prodaných desek je právem považován za jednoho z nejlepších hudebníků 20. století.
V roce 1998 zemřela Paulova žena Linda na rakovinu prsu. Nicméně se McCartney v roce 2002 podruhé oženil s modelkou Heather Millsovou a v říjnu 2003 se jim narodila dcera Beatrice Milly McCartney.

chm


Paul se věnuje i vážná hudbě, složil několik klasických děl (např. Liverpoolské oratorium nebo Standing Stone). V roce 1999 byl uveden do síně slávy, uspořádal koncert na počest Lindě a také první výstavu svých obrazů.
V roce 2005 vydal album s názvem Chaos And Creation on the Backyard, v roce 2007 vydal prozatím poslední desku Memory Almost Full. Od roku 2007 je rovněž s manželkou Heather v rozvodovém řízení.

Paul


Dne
6. června 2004, jako první člen skupiny Beatles, vystoupil na koncertě v Praze.
Dne 20. února 2008 převzal ocenění za svůj celoživotní hudební přínos v rámci BRIT Awards.
V roce 2009 vyšel 1 DVD + 2 CD live koncert s názvem Good evening New York City, byl sestříhán z několika nocí a obsahuje jak písně z tvorby Paula + Wings, tak i hity Beatles.


Paul
Paperback Writer/ Rain

18. června 2010 v 6:00 | Paul |  SP a EP desky (Singly)

Paperback writer/ Rain


10.6.1966 Parlophone R 5452

fdsafdahh


fsfds

Yesterday

17. června 2010 v 6:00 | Paul |  SP a EP desky (Singly)

Yesterday

4.3.1966 Parlophone GEP 8949

yesterday

Zesilovače 1969-1970

16. června 2010 v 12:00 | Paul |  Zesilovače

Zesilovače 1969-1970


1969Fender Twin silverface reverb

Výkon:85W

FENDER

Pro nové album beatles dostali nové Fender silverface které měli 85 Wattu.

tws
Fender silverface Bassman

Výkon: 50W

bassman

Paul si tento basový zesilovač velmi rychle oblíbil pro jeho krásný a robustní zvuk.O síle 50Watt s dvoumi reproduktory dokonale splnily potřeby pro natáčení ve studiu.Mimo jiné byl použit při natáčení koncertu na střeše.


bass

Zajimavost: Když tento zesilovač přišel do studia odlepil Paul z krabice nálepku BASSMAN a nalepil si ji na svou basu Hofner 500/1.

Fender ''Solid State''

Výkon:100W

fender


Během projektu Get Back se Beatles rozhodli natáčet živě bez přetáček a dohrávání, proto si pořídili tyto reprobedny aby nabyli zvuk live koncertů.


uvgk1970Fender Twin Silverface Reverb

Výkon:85W


gs


V roce 1970 využili Beatles při dotáčení Alba Abbey road.George toto robustní kombo využil při svých solových nahrávkách.


Fender Silverface

Výkon:50W


fenderPaul během roku 1970 využil pro nahrávání svých basových linkách, at' už s Beatles-Abbey road,a při svém solo albu Mccartney,Ram.


Day Tripper/ We can work it out

16. června 2010 v 6:00 | Paul |  SP a EP desky (Singly)

Day Tripper/ We can work it out

3.12.1965 Parlophone R 5389

etaetg

Cant buy me love (live)

15. června 2010 v 20:23 | Paul |  Klipy

Help!/ Im down

15. června 2010 v 7:00 | Paul |  SP a EP desky (Singly)

Help!/ Im down

23.7.1965 Parlophone R 5305

gsgdf

Good Morning,Good Morning

14. června 2010 v 19:25 | Paul |  Klipy


Love me do

14. června 2010 v 19:25 | Paul |  Klipy