BLOG O BEATLES! Články,videa,rozhovory,fotky vše kolem BEATLES! Zanechávejte komentáře... :)

Květen 2010

I want to hold your hand/This boy

31. května 2010 v 7:00 | Paul |  SP a EP desky (Singly)

I want to hold your hand/ This Boy29.11.1963 Parlophone R 5084hfrr

Beatles No 1

30. května 2010 v 19:21 | Paul |  SP a EP desky (Singly)

Beatles No 1

11.1963 Parlophone GEP 8883tgefhf

Twist and Shout

30. května 2010 v 19:16 | Paul |  SP a EP desky (Singly)

Twist and Shout


24.9.1963 Parlophone GEP 8882twist and shout

t
Magical Mistery Tour (album)

30. května 2010 v 19:09 | Paul |  CD a Lp Desky

MAGICAL MISTERY TOUR


8.12.1967 Parlophone SMMT 1-2
Producent: George Martin
Zvuk. inženýr: Geoff Emerick
Obal: John Kelly
36:50magical

magicalNa cestách Amerikou McCartneyho zaujali příslušníci hnutí hippies ze Západního pobřeží, zvláště LSD apoštolové Kena Keseyeho The Merry Pranksters a jejich pomalovaný výletní autobus. Na základě toho se rozhodl natočit film, který by od začátku až do konce vytvořili pouze Beatles. Písničky z filmu však patří mezi nejlepší skladby Beatles vůbec. Filmové EP bylo v USA doplněno o singlové nahrávky z tohoto období a toto LP se později dostalo i na britský trh.


Magical mystery tour (2:51)
The fool on the hill (2:59)
Flying (2:16)
Blue jay way (3:56)
Your mother should know (2:29)
I am the walrus (4:36)
Hello goodbye (3:31)
Strawberry fields forever (4:09)
Penny Lane (3:02)
Baby you're a rich man (3:03)
All you need is love (3:37)
zdroj:brouci.com


Zesilovače 1966-67

29. května 2010 v 18:06 | Paul |  Zesilovače

Zesilovače 1966-1967


Paul McCartney zahraje Obamovi

28. května 2010 v 8:00 | Paul |  Novinky kolem Beatles
Bývalý člen skupiny Beatles Paul McCartney, který se již desítky let úspěšně věnuje sólové kariéře, obdrží ve Washingtonu renomovanou Gershwinovu cenu za celoživotní dílo. Vyznamenání udělované Národní knihovnou USA mu předá americký prezident Barack Obama 2. června v Bílém domě ve Washingtonu. Součástí ceremoniálu bude McCartneyho koncert.

Lewis Collins

27. května 2010 v 16:04 | Paul |  Lidé spjati s Beatles

Lewis Collins

LewisLewis Collins (* 27. května, 1946, Bidston, Birkenhead, Cheshire) je anglický herec. Jeho nejznámější rolí je Bodie v seriálu Profesionálové.
V mládí se úspěšně věnoval sportovní střelbě a rovněž hudbě. Jeho otec Bill se znal s rodinou Paula McCartneyho a občas fungoval jako cestovní manažer The Beatles. Ačkoliv měl Collins šanci zúčastnit se konkurzu na post nového bubeníka (místo Peta Besta), rozhodl se raději stát se kadeřníkem. Poté, co Beatles dosáhli úspěchu, Collins se vrátil k hudbě. Hrál na kytaru, basovou   kytaru, a zpíval doprovodné vokály v několika liverpoolských skupinách, jako byli například The Georgians . Se skupinou The Mojos v roce 1964 dosáhl na deváté místo britské singlové hitparády s písní "Everything´s Alright". Po dvou letech nicméně hudební průmysl opustil a věnoval se jiným profesím, například podomnímu prodeji encyklopedií. Nic z toho jej ovšem neuspokojovalo, a tak v roce 1968 začal studovat herectví na LAMDA (London Academy of Music and Dramatic Art). Na divadle hrál například Romea. Po promoci se začal objevovat v menších rolích v televizi. V této době také podstoupil přijímací zkoušky do britských elitních jednotek SAS. Ačkoliv dosáhl úspěchu, podle vlastních slov byl v té době už natolik známý, že jej SAS v souladu se svou politikou anonymity svých příslušníků odmítla.

Lewis Collins

První větší úspěch přišel v sitcomu The Cuckoo Waltz pro televizní stanici Granada. Konečně v roce 1977 přišla průlomová role Bodieho v seriálu Profesionálové.
Po skončení seriálu se ovšem bohužel nedokázal vymanit z rolí drsných mužů. Mezi jeho nejznámější filmy po Profesionálech patří například Who Dares Wins (inspirovaný obléháním londýnské íránské ambasády v květnu 1980). V roce 1982 měl nahradit Rogera Moorea v roli Jamese Bonda, ale producent jej nakonec odmítl. Koncem 80. let se odstěhoval do Los Angeles, kde vystudoval filmovou režii.


profesionálové

Z leva Martin Shaw (Doyle),Gordon Jackson (Cowley),Lewis Collins (Bodie)V roce 1998 se uvažovalo o jeho znovuobsazení do role Bodieho, tentokrát jako nástupce Cowleyho coby šéfa CI5 v seriálu Noví Profesionálové, ale nakonec byl nahrazen jiným hercem. Od roku 1992 je ženatý s učitelkou Michelle Larretovou, s níž má tři syny, Olivera, Elliota a Camerona. Kromě sportovní střelby (vyhrál několik turnajů) se věnuje parašutismu, má pilotní licenci, a rovněž černý pás v džiu-džitsu.Lewis,

Mimo Chodem dnes má Lewis Collins narozeniny je mu 65. 27.5.

She loves you/ I''ll get you

26. května 2010 v 17:12 | Paul |  SP a EP desky (Singly)


She loves you/A''ll get you

 23.8.1963 Parlophone R 5055
she loves you

Yellow Submarine 3D

26. května 2010 v 16:27 | Paul |  Filmy

Yellow Submarine 3D


MZJHlasy:

ni

Dean Lennox Kelly alias John Lennondg

Peter Serafinowicz alias Paul McCartneydga

Cary Elwes alias George Harrison

vs

Adam Campbell alias Ringo Starr

Obama vyznamená Paula McCartneho za celoživotní dílo

25. května 2010 v 19:00 | Paul |  Novinky kolem Beatles
 Bývalý člen legendární skupiny Beatles Paul McCartney, který se již desítky let úspěšně věnuje sólové kariéře, obdrží ve Washingtonu renomovanou Gershwinovu cenu za celoživotní dílo. Vyznamenání udělované Národní knihovnou USA mu předá americký prezident Barack Obama 2. června v Bílém domě ve Washingtonu. Součástí ceremoniálu bude koncert oceněného a jeho skupiny ve východním křídle Bílého domu, informovala agentura DPA.

Paul McCartney

vystoupení nepřijdou ani široké vrstvy Paulových fanoušků, jeho sestřih má v červenci vysílat americká televize.

Knihovna amerického Kongresu (parlamentu) letos uděluje cenu potřetí. Pojmenována je po slavném skladateli Georgi Gershwinovi a jeho bratru Irovi a je určena k ocenění dlouhodobého nebo celoživotního díla skladatelů písní. V uplynulých ročnících cenu obdrželi Stevie Wonder a Paul Simon.


Osmašedesátiletý James Paul McCartney je britský rockový hudebník a skladatel, který se proslavil jako člen skupiny The Beatles. Po jejich rozpadu založil vlastní skupinu a jako jediný člen bývalých "Brouků" byl v žánru úspěšný až do dneška. V červnu 2004 jako první a dosud jediný z bývalých členů Beatles vystoupil na koncertě v Praze.

George Gershwin (vlastním jménem Jacob Gershowitz, 1898 až 1937) byl americký skladatel tvořící v první polovině 20. století. Většinu svých vokálních a scénických děl napsal společně se starším bratrem, textařem Irou Gershwinem. Dokázali do hudby organicky zakomponovat prvky černošského jazzu. K nejznámějším dílům patří Rapsodie v modrém, Američan v Paříži, Porgy a Bess. Komponovali klasickou hudbu pro Broadway, úspěch ale měla i jejich populární hudba, jejíž melodie v USA často zlidověly. Jejich skladby interpretovali třeba Ella Fitzgeraldová, Frank Sinatra, Billie Holidayová nebo Miles Davis.

Zesilovače 1963-65

24. května 2010 v 15:00 | Paul |  Zesilovače

Zesilovače 1963-1965


Vox AC-30Brian Epstein stále nebyl vizuálně spokojený z beatles na jevišti.Nové oblečení,nové nástroje.
Převaha černé barvy rozhodla o ''přebarvení''' nových béžovích zesilovačů na černou barvu.
V pozdější době dostali beatles již černé zesïlovače Vox od výrobce.
Vox


Vox T-60
T-60

Na přelomu března a dubna si Paul pořídil nový zesilovač, který právě v tu dobu dala na trh firma VOX. Byl to model VOX T-60. Teď tedy měli Beatles všechny zesilovače stejné značky a jejich výrobce to samozřejmě okamžitě využil k masivní reklamní kampani.

vox

Nový Paulův zesilovač začal brzy projevovat nestabilitu výkonu a občas úplně vyhořel. Firma VOX mu tedy v červenci 1963 dodala staronový (starý, ale vylepšený) basový zasilovač AC-30 a poruchový T-60 si vzala zpět. VOX stáhnul i všechny ostatní zesilovače, amatérsky převlečené do černého a dodal Broukům stejné modely, ale už v originální černé barvě.
Vox AC-30


black


Staré zesilovače Johna a George vox ac-30 byly staženy a nahrazeny novými modely s černou povrchovou úpravou od Vox.

1964/65


Zesilovače AC-50 a AC-100

AC-50

Už od podzimu se ukazovalo, že je třeba výkonnějších zesilovačů k tomu, aby bylo alespoň něco málo slyšet přes ječící davy fanoušků. A tak byly objednány a pro vánoční koncerty dodány dva nové zesilovače VOX AC-50 Pro Harrisona a Lennona.AC-100

Potřeba zvýšit výkon svých zesilovačů kvůli čím dál hlučnějšímu obecenstvu přinutila v červenci 1964 skupinu pořídit si pár nových a silnějších zesilovačů i reprobeden. Firma VOX jim promtně dodala tři nové stowatové zesilovače VOX AC-100. Jeden pro Harrisona, jeden pro Lennona a jeden do rezervy. Reprobedny byly na tu dobu obrovské se čtyřmi dvanáctipalcovými, 25watovými reproduktory VOX-Celestion. Vše bylo usazeno v nových, speciálně vytvořených chromovaných stojanech. Kompletní soupravy byly tak silné, že se během produkce samovolně pohybovaly po pódiu a musely být dodatečně upevněny. I McCartney dostal nový basový zesilovač, rovnež stowatový VOX AC-100 bass.Yellow Submarine (Film)

23. května 2010 v 16:30 | Paul |  Filmy

Yellow submarine

submarinr


Kreslený film, nejbeatlovštější ze všech beatlovských filmu, ačkoliv se na něm Beatles podíleli jen minimálně. Režisérem 85 minut dlouhého filmu je George Dunning, výtvarníkem Heinz Edelmann. Rozpočet filmu činil milion dolarů a byl zhotoven za jedenáct měsíců, kdy se pracovalo ve dne i v noci. Scénář byl asi čtyřicetkrát přepsán a prošel psacími stroji také např. britského básníka Rogera McGouga, Ericha Segala nebo Lee Minoffa. Konečný scénář byl dopsán až po natočení filmu. Příběh je jednoduchý: pohádková země Pepřenie je přepadena zlými Modráky a seržant Pepř odjíždí ve žluté ponorce hledat pomoc. Cestou potkává čtveřici hudebníků. Bere je na palubu žluté ponorky a vrací se s nimi právě včas, aby mohli zachránit Pepřenii před zkázou. Zlé Modráky, Jabkáče a další příšery zaženou Beatles svou písní All you need is love. Závěrečná sekvence je s živými Beatles, kteří zazpívají svou píseň All together now.ghfsPremiéra filmu se uskutečnila 17. července 1968 v Londýně. Film byl v Británii přijat velmi kriticky, ale v USA se stal velkým hitem květinového léta. 14. září 1999 se uskutečnila obnovená premiéra filmu se zvukem Dolby Surround a zároveň vyšlo CD s remasterovaným kompletním soundtrackem.
yellow submarine

.Skladby, které jsou ve filmu: Yellow submarine, Eleanor Rigby, All together now, When I'm sixty-four, It's all too much, Nowhere man, Lucy in the sky with diamonds, Sgt. Pepper's lonely hearts club band, All you need is love, Baby you're a richman, Only a northern song. Na některých kopiích filmu v Evropě zůstala píseň Hey bulldog, na původním soundtracku vyšly orchestrální aranže George Martina: Pepperland, Sea of time, Sea of holes, Sea of monsters, March of the meanies, Pepperland laid waste, Yellow submarine in Pepperland.

John Clive (John)

john

Geoffrey Hughes (Paul)

Paul
Peter Batten (George)

George

Paul Anglis (Ringo)Ringo
Film Beatles brzy ve 3D!!!!!!


MZJ

I Want To Hold Your Hand

22. května 2010 v 19:23 | Paul |  Klipy


From me to you/Thank you girl

22. května 2010 v 15:00 | Paul |  SP a EP desky (Singly)

From me to you/Thank you girl

11.4.1963 Parlophone R5015

From me to you
Thank you girl

from me to youbeatles

Výstava The Beatles v Praze

22. května 2010 v 10:13 | Paul |  Novinky kolem Beatles
Výstava beatles:(informace)beatles

Originální voskové figuríny skupiny Beatles známé z obalu alba Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band dnes ráno za velkého zájmu médií dorazily do Českého muzea hudby v Praze. Z chladicího vozu zřízenci vyndali pět beden, čtyři s voskovými trupy Johna Lennona, Paula McCartneyho, George Harrisona a Ringa Starra, v poslední byly uloženy jejich hlavy a končetiny.
Zájemci budou moci figuríny slavné liverpoolské čtveřice vidět od 3. června do 10. ledna příštího roku na výstavě Beatlemánie! připomínající příběh slavné britské kapely.
"Figuríny zapůjčené z britského muzea Beatles Story provází požadavky na teplotu a vlhkost prostředí a zároveň podmínku, že mají být vystaveny tak, aby se s nimi návštěvníci mohli vyfotit," řekla ČTK ředitelka Českého muzea hudby Dagmar Fialová. Dodala, že figuríny, které byly původně vyrobeny pro slavné londýnské muzeum Madame Tussaudové, jsou pojištěny na osm milionů korun.

fs

Na výstavě budou voskoví Beatles umístěni před stěnu s velkým plakátem z titulní strany alba Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band. Na něm je barevná koláž vytvořená z lepenkových modelů slavných lidí, mezi kterými jsou i Edgar Allan Poe, Fred Astaire, Bob Dylan, Tony Curtis, Marilyn Monroeová, Oliver Hardy, Karel Marx, Sigmund Freud, Stuart Sutcliffe, Oscar Wilde, David Livingstone, Johny Weissmuller, George Bernard Shaw, Lewis Carroll, Shirley Templeová, Albert Einstein, Marlene Dietrichová či Gándhí.

gbds


Figuríny pocházejí z doby, kdy Beatles natáčeli film A Hard Day´s Night (Perný den). Obleky na míru pro figuríny ušil oblíbený krejčí Beatles Dougie Milings. Liverpoolské muzeum Beatles Story je do Prahy zapůjčilo za účelem propagace výstavy Beatles! i samotného města.
"Rádi bychom zvýšili návštěvnost Liverpoolu a voskoví John, Paul, George a Ringo jsou nejlepšími vyslanci našeho města," uvedl ředitel muzea The Beatles Story Jerry Goldman.


Muzeum The Beatles Story je největší stálá expozice věnovaná fenoménu Beatles na světě. Od svého otevření v roce 1990 přivítalo přes tři miliony návštěvníků. "Beatles jsou podobně jako Sherlock Holmes nebo Robin Hood ikonami Velké Británie," podotkl zástupce turistické agentury Visit Britain Jan Herget.
Pražská výstava má připomenout řadu výročí, která jsou v letošním roce s fenoménem Beatles svázána. Právě před půlstoletím kapela vyjela na své první zahraniční turné do Německa, ve stejném roce muzikanti vybrali svému souboru definitivní jméno. O deset let později, v roce 1970, se jedna z nejslavnějších skupin historie světové pop music rozpadla.Letos také uplyne 70 let od narození Johna Lennona a bubeníka Ringa Starra; fanoušci si rovněž připomenou smutné výročí 30 let od Lennonovy tragické smrti.
Výstavu doprovodí mnoho koncertů a dalších akcí. Ještě před jejím zahájením se 2. června uskuteční happening u Lennonovy zdi na Kampě. O den později bude součástí vernisáže koncert na nádvoří Nostického paláce, na němž vystoupí Pavel Sedláček a Miroslav Žbirka s jednou z revivalových kapel hrajících skladby z repertoáru Beatles. Další hudební akce se uskuteční o muzejní noci.
Součástí doprovodného programu výstavy bude 30. června koncert původního bubeníka kapely Peta Besta. Ten byl členem Beatles v letech 1960 až 1962.

Beatles v Praze!!

22. května 2010 v 9:58 | Paul |  Novinky kolem Beatles
Výstava Beatles: (informace)Voskové figury beatles dorazili dnes do Prahy na připravovanou výstavu Beatles.Budou umístěny před plakát alba Sgt. Pepper a každy kdo si bude chtít s figurami vyfotit dostane svůj unikátní obal Alba.
(Dále budeme informovat.)

Pete Best V Praze!

19. května 2010 v 18:53 | Paul |  Novinky kolem Beatles
Výstava Beatlemánie!, kterou pořádá České muzeum hudby v Praze na Malé Straně, začíná 3. června. V jejím rámci 30. června vystoupí bývalý bubeník Beatles Pete Best!

zdroj:Brouci.com

Nebudeme spolu navěky, říkají Beatles na objevené nahrávce z roku 1966

19. května 2010 v 16:12 | Paul |  Novinky kolem Beatles
 Jediná známá audionahrávka z tiskové konference Beatles z roku 1966, na níž je John Lennon pod palbou za to, že prohlásil, že Beatles jsou populárnější než Ježíš, půjde v červnu do dražby. Aukční síň Bonhams & Butterfields předpokládá, že čtrnáctiminutová nahrávka vynese asi 20.000 dolarů (zhruba 400.000 korun).

gegJak dnes napsala agentura Reuters, tato nahrávka na kotoučovém pásku je jediným známým audiozáznamem, který zůstal zachovaný z tiskové konference, jež se konala 17. srpna v kanadském Torontu. Mimo jiné je na ní zachyceno to, jak John Lennon a Paul McCartney žertují o tom, jak dlouho slavná čtyřka vydrží pohromadě.
gg

"Jasně že nebudeme chodit navěky spolu a držet se za ruce," říká Lennon a McCartney dodává: "...to by bylo, víte, trochu trapné třeba v pětatřiceti...".
Novináři také měli spoustu otázek na Lennonovu kontroverzní poznámku o Ježíšovi, která zazněla několik měsíců předtím, a na přetřes se dostala i problematika Vietnamu a generační propasti.


Beatles 1966


Tato tisková konference byla v té době důkladně zpravodajsky zpracována, ale neví se o žádném televizním nebo rozhlasovém záznamu. "Víme, co tehdy řekli. Ale nikdy jsme to neslyšeli," řekla agentuře Reuters Margaret Barrettová z aukční síně Bonhams & Butterfields. Dražený záznam podle ní pořídil mladý fotoreportér a fanoušek Beatles, který byl přítomen na tiskové konferenci. "Zkoušel ho prodat v roce 1966, ale nikdo neměl pocit, že by mohl být významný," dodala.
Záznam z kotoučového magnetofonu pak ležel více než 40 let ve skříni. Nyní je jeho odhadovaná cena 20.00 až 25.000 dolarů a patří mezi nejdražší položky, které se budou 13. června nabízet na dražbě v Los Angeles.


Mezi dalšími položkami je i vzácný akvarel z animovaného filmu Pinocchio Walta Disneyho z roku 1940, který by se měl prodat za 30.000 až 40.000 dolarů, a také další z rukavic Michaela Jacksona s odhadovanou cenou 14.000 až 16.000 dolarů.


Zdroj:Internet

Filmový George Harrison už v příštím roce

18. května 2010 v 21:12 | Paul |  Novinky kolem Beatles
Nejen Liam Gallagher točí filmy o Beatles. V Cannes se rozpovídal také slavný režisér Martin Scorsese. Ten připravuje dokument o George Harrisonovi, který by se měl objevit v kinech už v roce 2011. Ponese název Living in the material world: George Harrison a popisovat by měl celý Harrisonův život. Pokud bude výsledek dosahovat kvalit dokumentu o Dylanovi No direction home, máme se na co těšit.

Zdroj:Brouci.com