BLOG O BEATLES! Články,videa,rozhovory,fotky vše kolem BEATLES! Zanechávejte komentáře... :)

Duben 2009

Linda Eastman (Paulova láska)

30. dubna 2009 v 14:56 | Alice McCartney |  Lidé spjati s Beatles
Linda Louise Eastmanová pocházela s advokátské rodiny a vyrůstala v Scarsdale na předměstí New Yorku, kde se také 24. září 1941 narodila. Po jejím otci Lee Eastmanovi zdědil advokátské povolání Lindin bratr John. Na Arizonské univerzitě v Denveru objevila Linda svou vášeň pro fotografování.


Když jí bylo devatenáct let, zabila se její matka při leteckém neštěstí. Pro Lindu bylo těžké zůstat doma a pomáhat rodině, a tak se vrátila do Arizony, kde si v roce 1962 vzala bývalého spolužáka Josepha Melville See. Narodila se jim dcera Heather, ale po třech letech se rozešli. Linda se přestěhovala do New Yorku, kde nastoupila do redakce časopisu Town and magazine, a v roce 1966 se dostavil úspěch, když náhodou našla pozvánku na tiskovou konferenci s Rolling Stones. Zakrátko fotografovala takové hvězdy jako byl Jimi Hendrix, Doors, Who, Simon a Garfunkel, Bob Dylan, Janis Joplin a Otis Redding.
V roce 1967 se vydala do Londýna fotografovat Beatles a v nočním klubu se setkala s Paulem McCartneyem, který ji pozval na natáčení Sgt. Pepper's lonely hearts club band. V roce 1968 se Paul sešel s Lindou v New Yorku a ještě tentýž rok přijela Linda natrvalo do Británie. 12. března 1969, ve čtvrtém měsíci, se Linda za Paula provdala. Jeho fanoušci byli zklamáni. Linda musela snášet jejich projevy nenávisti, včetně graffiti "Táhni domů, americká děvko!"
V roce 1972 sestavil Paul McCartney skupinu Wings a jejím členem se stala také Linda, která musela znovu snášet výsměch za její hlasové a hráčské kvality. Několikrát myslela na to, že přestane hrát, ale Paul ji vždy přesvědčil.
Linda byla vždy milovnicí zvířat. Jako malá holka vodila domů zraněné psy, kočky a holuby, a starala se o ně. Dvacet pět let svěho života strávila nekonečnými kampaněmi za ochranu zvířat, za zákaz lékařských pokusů na zvířatech a byla zastánkyní vegetariánství. V roce 1989 vyšla její Domácí kuchařka, sestavená z vegetariánských receptů, která se stala bestsellerem. Za dva roky představila McVege, vlastní značku vegetariánských výrobků. Za rok 1997 utržila v Británii přes 56 miliónů liber.
V prosinci 1995 podstoupila Linda vyšetření v londýnské nemocnici Princess Grace. Lékaři objevili nádor na prsu. Za dva měsíce podstoupila operaci a začala se léčit chemoterapií. Kvůli léčbě nebyla schopna navštívit ceremonii předání rytířského řádu Paulovi McCartneymu 11. března 1997. Za několik měsíců ale byla v pořádku a každému se zdálo, že se Linda znovu narodila. V březnu 1998 ale lékaři zjistili, že rakovina zasáhla játra. Na stejnou chorobu zemřela v Paulově čtrnácti letech jeho matka a nyní měla zemřít jeho manželka.
"Až na jedenáct nocí, kdy jsem byl v japonském vězení, jsme trávili každou noc společně," řekl Paul časopisu People v roce 1993. V 56 letech, 17. dubna 1998, podlehla Linda McCartneyová rakovině. V její poslední hodince s ní byl Paul a jejich čtyři děti: Heather, Mary, Stella a James. Poslední chvíle strávila na rodinném ranči v Tucsonu.Tv Barrandov

25. dubna 2009 v 21:03 | Paul |  Beatles v televizi
26.dubna ve 22:25 bude televize Barandov vysílat dokument Atentáty na obědnávku.
Tento díl bude věnována atentátu na Johna Lennona.

Videohra Beatles!!!

25. dubna 2009 v 14:42 | Alice McCartney |  Novinky kolem Beatles
The Beatles: Abbey RoadSyn George Harrisona, člena legendární kapely Beatles se zmínil o tom, že připravovaná hra Rock Band: The Beatles bude obsahovat i několik nahrávek dodnes slavné kapely, které zatím široká veřejnost neměla šanci zaslechnout.
Zmíněná hra ze série Rock Band, v níž je možné chopit se některého z nástrojů a několika dalšími kamarády tak vytvořit rockovou kapelu přímo u sebe doma v obýváku, vychází v Evropě 9. září tohoto roku.
Nápad se zařazením dosud nevydaných nahrávek Beatles pak pochází přímo z hlavy Dhaniho Harrisona a dá se předpokládat, že pokud zrovna on tvrdí, že jsme dané skladby ještě neslyšeli, tak to bude asi pravda. Snad jen doufejme, že nepůjde jen o nějaké uši trhající jamování z doby, kdy bývali Beatlesáci permanentně v rauši.

tuhle hru okamžitě chci:-D


Please Mr. Postman

22. dubna 2009 v 12:42 | Paul |  Klipy
nějaké obrázky Beatlů

18. dubna 2009 v 19:43 | Alice McCartney |  Obrázkysnad nejznámější fotka Johna


George malý
s Mauren

životopis George Harrisona

18. dubna 2009 v 19:22 | Alice McCartney |  George Harrison
George Harrison
Otec Georgea, Harold Hargreaves Harrison, byl lodním stevardem a se svou ženou Louise Frenchovou, prodavačkou, se setkal v roce 1929. Harry se narodil v Liverpoolu 28.5.1909 jako syn potulného zedníka Henryho Harrisona a Jane Thomsonové. Ve čtrnácti letech se stal poslíčkem. 20.5.1930 si vzal za ženu Louisu a v roce 1936 se usadil na pevnině. První dítě byla dcera Louisa, v roce 1934 se jim narodil syn Harry, 20.6.1940 se narodil Peter. Deset minut po půlnoci 25.2.1943 se narodil George Harold Harrison.
George byl hodné dítě a hrozně se těšil do školy. Jeho první školou byla Dovedoly Primary, která byla nedaleko jejich rodného domu. O tři ročníky výš chodil John Lennon, ale ve škole se spolu nikdy nesetkali. Harrisonovi bydleli v polorozpadlém domku v dělnické čtvrti Wavertree. V roce 1949 se přestěhovali do nové obecní zástavby nedaleko Speke na 25 Upton Grove. Po absolvování střední školy pro chlapce v Quarry Bank v roce 1953 postoupil George na Liverpool Institute. V té době se začal oblékat do žluté vesty, kožených kalhot a modrých kožených holínek. Ve svých šestnácti letech byl opravdový rebel a zároveň nejhorší žák ve třídě. Proto není divu, že školu po čase opustil a stal se elektrikářským tovaryšem v obchodním domě.
U Harrisonů se vždy poslouchala hudba. Ve třinácti letech Georgova matka zjistila, že se George začal zajímat o hudbu. Stránky jeho sešitů byly totiž posety drobnými kresbami kytar. Proto mu koupila španělku. Přes počáteční nezájem začal George dělat pokroky, začal pravidelně cvičit, poslouchal nahrávky a snažil se napodobovat. Po čase mu matka koupila pořádnou kytaru. Aby se jí George odvděčil, nastoupil u řezníka jako doručovatel. Na jedné své pochůzce se seznámil s Tony Bramwellem, velkým fanouškem rocku a skifflu. V roce 1955 se skamarádil s Paulem McCartneym, který kromě kytary vlastnil i trubku. Georgeovo první vystoupení bylo v British Legion Clubu ve Speke, kde hrál s bratrem Petem a několika dalšími kluky a říkali si Rebels. Brzy se k nim přidal i Paul McCartney. Ten 6.6.1957 na zahradní slavnosti ve Wooltonu potkal Johna Lennona, který ho vzal do kapely Quarrymen. Ke konci roku Paul představil Johnovi Georgea. John byl zpočátku dost skeptický, ale když viděl Georgeovo umění (hrál skladbu Raunchy), 6.2.1958 konečně řekl ano. Jako Quarrymen hráli v Casbah, zkoušeli v koupelně u Johnovy tety Mimi. Rychle vystřídali řadu jmen. Rainbows, Johny and the rainbows, Moondogs, Johny and the moondogs, Silver Beatles, Beatles.
"Podle mého názoru byl vrchol našeho živého hraní v Hamburku. V té době jsme totiž ještě nebyli slavní a museli jsme lidi strhnout pouze svou muzikou a atmosférou, kterou se nám podařilo vytvořit. Jako kapela jsme tenkrát drželi spolu jako nikdy. Většinou jsme hráli až do dvou do rána."
Z Hamburku byl George předčasně vyhoštěn, protože mu bylo pouze sedmnáct let. Po návratu se Beatles stali liverpoolskou jedničkou. "Nemohl jsem uvěřit svým uším, nakolik jsme zněli lépe než ostatní kluci." Jejich domovským přístavem se stal Cavern Club. Po příchodu Briana Epsteina v roce 1961 poznali nahrávací studio EMI. Beatlemánie se mohla rozjet. "Brzy nám ale došlo, že se jedná o minci o dvou stranách. Než jsme si stačili uvědomit, co se to kolem nás děje, promenádovali jsme se v těch pitomých kravatách a oblecích a zkoušeli hrát hudbu, kterou stejně nikdo neslyšel. Po čase jsme si uvědomili, že sláva není to, o co nám šlo, ale pouze její plody. Po počátečním vzrušení jsem se začal cítit deprimovaný. Na co jsme se měli v životě těšit? Nechat se honit šílenými fanynkami z jednoho hotelu do druhého?"
V roce 1964 poznal George při natáčení filmu Perný den modelku Pattie Boyd. Patricia se narodila 17.3.1945. "Šli jsme na večeři a pak se projížděli po Londýně a povídali si o všem možném. Nevím, jestli se tomu může říkat láska na první pohled, ale na konci prvního týdne jsem byl představen její matce. O tři týdny později jsme se spolu dívali po vhodném domě. Byli jsme už prostě svoji." Oddáni byli 21.1.1966 na Epsom Register Office v Surrey, líbánky stávili na Barbadosu.
"Rozpad Beatles mě uspokojil jako nic v mé kariéře. Být Beatlem bylo jako zlý sen, jako scéna z hororu. Nerad na to dokonce třeba jen vzpomínám." V letech 1966 až 1969 se George těžce potýkal s drogami. Přestával a znovu začínal užíval LSD, mescalin, peyote, psilocybin, marihuanu a hašiš.
"I kdybych byl Beatlem po celý zbytek svého života, byl bych pouze pomíjivou věcí."
"Když jsem poprvé slyšel indickou hudbu, měl jsem pocit, jako bych ji dávno znal. Bylo v ní vše, na co jsem byl schopen myslet. Bylo to jako veškerá hudba, kterou jsem do té doby slyšel, ale dvacetkrát lepší a vše spojeno dohromady. Bylo to tak silné, tak neuvěřitelně pozitivní, že mě to málem připravilo o rozum."
V roce 1965 na albu Help jsou zaznamenány první Georgeovy pokusy o hru na sitár. Od té doby se vážně začal zajímat o indickou kulturu. Velkým přítelem se mu stal Ravi Shankar. V roce 1967 se zařazuje do Maharishiho společenství a v roce 1968 ho následuje do Rishikeshe, aby v poklidu meditoval. V roce 1969 se přidává k hnutí Hare Krishna.
V březnu 1970 kupuje George Friar Park, výstřední dům s výstřední zahradou, ke které přidal plavecký bazén, heliport, tenisové kurty, divadlo a nahrávací studio. 7.7.1970 umírá Georgova matka Louise na rakovinu. V listopadu vychází album All things must pass. 1.8.1970 George uspořádává benefiční koncert pro Bangladéš, jehož záznam vychází i na stejnojmenném trojalbu. Koncem roku 1971 se Georgův stav s Pattií dostal do slepé uličky. "Nechci být prostě hodná ženuška, která vysedává doma. Chci dělat něco užitečného." A tak se v roce 1972 Pattie vrátila na dráhu modelky a v roce 1974 se rozhodla žít s Georgeovým přítelem Ericem Claptonem. "Nedá se říci, že jsem byl zralý na léčení, ale tu a tam jsem se přece jen podíval flašce na dno. K tomu pochopitelně patřily i další věci." V roce 1974 žil nějaký čas s modelkou Kathy Simmonds, bývalou přítelkyní Roda Stewarta. Pak se zamiloval do mexičanky Olivie Trinidad Ariasové, obchodní asistentky. V roce 1974 George zakládá společnost Dark Horse, jejíž náplní bylo vyhledávání nových umělců. 2.11.1974 zahajuje turné, jehož ohlas byl velmi rozpačitý. George se snažil totiž na pódium implementovat indickou lidovou hudbu.
"Znám deset lidí, kteří říkají, že každý koncert stojí za prd. A znám sto dalších, kterých když se zeptám, řeknou, že jim to dalo víc, než doufali. Mně je jedno, jestli se na mě přijde někdo podívat nebo jestli si už nikdo nekoupí ani jednu mou desku. Kašlu na to. Budu dělat to, co cítím."
V roce 1976 dostává George žloutenku. 9.6.1977 se George oficiálně rozvedl s Pattií. V květnu 1978 umírá Georgův otec Harry. 1.8.1978 se Olivii narodilo Georgeovo jediné dítě, syn Dhani (bohatý). 2.9.1978 se George a Olivia tajně berou, poté odjíždějí na líbánky do Tunisu.
V roce 1980 George dospěl k tomu, že nadešel čas natočit novou desku. Dal dohromady partu svých nejlepších přátel a začal ve svém studiu natáčet. 8.12.1980 je zastřelen John Lennon. George na žádost přátel vydává veřejné prohlášení: "Po tom všem, co jsme spolu prožili, zůstaly v mém srdci hluboká úcta a láska k Johnu Lennonovi. Jsem šokován a omráčen. Uloupit někomu život je loupež, která se nedá ničím odčinit. Toto věčné maření života jiných lidí se nadmíru rozbujelo s vynálezem pistole. Je hrozné, jak snadno mohou lidé, kteří se neví rady se svým vlastním životem, vzít život jiným lidem." Poté odjíždí do Friar Parku a od té doby zůstávají dveře zavřené. Na občasné návštěvy k němu chodí pár blízkých přátel, u plotny postává Olivia a občas ji vystřídá George. Jejich neoblíbenějším nápojem je francouzské šampaňské. Světlem Georgeova života je jeho syn Dhani a drogy. Hudbu skládá málokdy a alba nikdo nekupuje. "Po tom, co se stalo Johnovi, mám hrozný strach. Nerad se ukazuji na veřejnosti. Nevím, kdo může být nablízku. Nerad se nechávám fotografovat."
V roce 1978 založil George filmovou společnost Hand Made Films. Prvním projektem byl kontroverzní film The life of Brian. "Dělat filmy je pro mě koníček. Dělám takové filmy, které chci vidět." Následoval film Mona Lisa. "V záplavě všech těch škvárů typu Rambo je nedostatek filmů, které by dokázaly oslovit lidskou duši." V roce 1986 natočili film Shanghai surprise, komedii s Madonnou a jejím manželem v hlavních rolích. Na film se snesla bouře kritiky. Poté následoval film Brazil.
V roce 1986 se George vrací na koncertní pódium. Poprvé na popud Carl Perkinse, poté vystupuje na charitativním koncertě ve Wembley. Šíří se zvěsti o znovusjednocení Beatles, protože Georgea doprovází Ringo. 2.11.1987 vychází Georgovo nové album Cloud nine. 20.1.1988 jsou Beatles uvedeni do rock'n'rollové síně slávy. Jeviště ovládli George, Ringo, Yoko Ono, Julian a Sean Lennonové. Pouze Paul McCartney se nehodlal obtěžovat. "Nemám moc co říci, protože já jsem tichý Beatle. Všichni dobře víme, proč tady dnes s námi nemůže být John. Já jsem si jist, že by zde určitě byl. Je to těžké stát a reprezentovat to, co z Beatles zbylo. Všichni jsme Johna velice milovali. Je škoda, že tady není Paul, protože on měl vždy nějakou tu řeč po ruce."
V roce 1988 se dává dohromady s Orbisonem, Lynneem, Dylanem a Pettym a natáčejí několik skladeb pod společným názvem Traveling Wilburys. Projekt je však přerušen smrtí Roye Orbisona 6.12.1988. "Roy byl sladký, sladký člověk. Všichni jsme ho milovali a stále milujeme. Je stále s námi, jeho duch je tady. Víte, život běží s vámi i bez vás. Je tady pořád."
Bývalým členům Beatles jsou stále činěny nabídky na opětovné spojení. "Musím přiznat, že pro mě je značně problematické, když se lidé snaží dát Beatles zase dohromady. Pořád navrhují, že by to bylo možné i po Johnově smrti. Myslím, že bychom se my tři mohli zase spojit, kdybychom nemuseli po rozpadu Beatles svést tak urputný boj za nalezení vlastní identity." Ještě v roce 1989 přiznává, že s Paulem nemá nejlepší vztahy.
"Hare Krišna! Hare Krišna," křičel George Harrison dílem ze strachu a zčásti také proto, aby zahnal útočníka. Stalo se to 30. prosince 1999, kdy do jeho domu vnikl šílený Michael Abram, oháněl se nožem, omráčil Harrisonovu ženu Olivii a sápal se po exbeatlovi. Abram věřil, že je pátým beatlem a že jeho oběť musí být čaroděj. Harrison se ubránil. Lennon před dvaceti lety podlehl. Nechybělo mnoho a z nejslavnější skupiny světa by zůstala naživu jen polovina.

Oxfordský soud byl k Abramovi mimořádně shovívavý. Čtyřiatřicetiletý šílenec je nevinen, protože prý jednal v pominutí smyslů. "Georgi, promiň," vzkázal své oběti útočník, který se považoval za posla boží spravedlnosti ...

dva citáty od Johna

17. dubna 2009 v 20:38 | Alice McCartney |  Citáty
Před Elvisem nebylo nic.
John

Život ti utíká, když si zrovna plánuješ jiný věci.
John

Ringo Citát

17. dubna 2009 v 20:36 | Alice McCartney |  Citáty
Já jsem nikdy nic neudělal pro zrození toho co vzniklo. Rodí se to samo. Já jsem zde, poněvadž se to stalo. Avšak já jsem neudělal nic, aby se to stalo kromě toho, že jsem řekl "ano".
Ringo

Citát THE BEATLES

17. dubna 2009 v 20:33 | Alice Mccartney |  Citáty
V našich písních je hodně náhodilostí, psaní, přemýšlení-přemýšlení pro jiné, pak bác a máte skládací hádanku.
the Beatles

Na hollywoodském chodníku slávy nově září hvězda „Brouka“ Harrisona

17. dubna 2009 v 20:19 | Alice McCartney |  Novinky kolem Beatles
Naproti nahrávacímu studiu Capitol se nově leskne hvězda člena kapely The Beatles George Harrisona. Bílý květ na ni v úterý položila i Harrisonova manželka Olivia a syn Dhani. Harrison je druhým členem kapely, který ji - posmrtně - získal. Kromě společné hvězdy pro The Beatles měl svou vlastní pouze John Lennon.
Odhalení hvězdy byl přítomen i Harrisonův přítel a někdejší kolega Paul McCartney, hudebníci Tom Petty a Jeff Lyne či herec Tom Hanks. A stovky fanoušků. "Byl to nádherný, mystický člověk, který žil v materiálním světě," řekla o svém muži Olivia Harrisonová.
Člen The Beatles George Harrison má posmrtně hvězdu na hollywoodské chodníku slávy - manželka Olivia a syn Dhani Člen The Beatles George Harrison má posmrtně hvězdu na hollywoodské chodníku slávy - herec Tom Hanks
"Měl pozoruhodný smysl pro humor," zavzpomínal člen skupiny Monty Python, Harrisonův přítel Eric Idle. Harrison už fakticky jednu hvězdu v Hollywoodu má - společnou s ostatními členy Beatles, svou vlastní však dostal pouze John Lennon, zavražděný svým fanouškem v roce 1980, a nyní tedy i Harrison.
na fotce je i Paul :-)
George se narodil v Liverpoolu v roce 1943. V 15 letech se spolu se svým přítelem ze školy McCartneym připojil k Lennonovi a vytvořili skupinu, z níž později vznikli Beatles.
The BeatlesThe Beatles
Hlavní kytarista skupiny napsal i některé z jejích nejlepších písní, například Taxman, Here Comes the Sun, Within You, Without You, Something, While My Guitar Gently Weeps či I Need You, která zazněla ve filmu Help!.
Jeho láska k východní hudbě a kultuře také ovlivnila klasické nahrávky Beatles jako The White Album a Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band.
Člen The Beatles George Harrison má posmrtně hvězdu na hollywoodské chodníku slávy
Když se skupina v roce 1970 rozpadla, Harrison nastoupil úspěšnou sólovou dráhu. V témže roce vydal album All Things Must Pass a o rok později Koncert pro Bangladéš. Nahrál celkem zhruba desítku alb; produkoval také filmy.Společnost Capitol/EMI, která je sponzorem hvězdy, oznámila, že v červnu vyjde kolekce Harrisonových sólových hitů nazvaná Let It Roll: Songs by George Harrison. Nejmladší z "Brouků" zemřel na rakovinu plic v roce 2001 ve věku 58 let.


Strawberry Fields Forever

12. dubna 2009 v 16:31 | Paul |  Klipy
Lennon-McCartney


Citáty (George)

12. dubna 2009 v 16:23 | Paul |  Citáty
Jestli John nevztane z mrtvích tak se beatles nikdy dohromady nedají!

George Harrison

Sun King

12. dubna 2009 v 16:00 | Paul |  Klipy

Remasterová alba Beatles vyjdou 9.9.2009!!!

12. dubna 2009 v 14:24 | Paul |  Novinky kolem Beatles
Remasterovaná řadová alba Beatles doplněná o dvoudiskovou kompilaci Past masters se na pultech obchodů objeví 9. září.
Každé album bude obsahovat původní booklet doplněný o nové poznámky z pera Kevina Howletta a Mikea Heatleyho a raritní fotografie. Po časově omezenou dobu budou v prodeji také alba s filmovým dokumentem z dílny Boba Smeatona a Juliana Caidena o vzniku každé desky.

Kromě jednotlivých alb bude možné koupit kompletní box včetně všech DVD s dokumenty, a to ve stereo i v mono podobě.


Zdroj:brouci.com

Veselé VELIKONOCE všem!!!

12. dubna 2009 v 14:00 | Alice McCartney |  Blog
tahle fotka se dá považovat za velikonoční Beatlové a kuřátka :-)

vseselé Velikonoce všem!!!


The Long and winding road

6. dubna 2009 v 18:09 | Paul |  KlipyPaul a Ringo si spolu zazpívali!!

6. dubna 2009 v 16:34 | Paul |  Novinky kolem Beatles
FOTOGALERIE Poprvé od roku 2002 společně zazpívali bývalí "Brouci" Paul McCartney a Ringo Starr. Stalo se tak u příležitosti charitativního koncertu v New Yorku v noci ze soboty na neděli.

Dva bývalí členové legendární hudební skupiny Beatles, Paul McCartney a Ringo Starr, vystoupili v noci na neděli na charitativním koncertě v New Yorku.


Paul McCartney a Ringo Starr spolu naposledy vystoupili v roce 2002 na koncertě uspořádaném k památce George Harissona. Nyní společně zazpívali píseň "A Little Help From My Friends" a spolu s dalšími hvězdami "I Saw Her Standing There". Dalších 12 hitů zazpíval McCartney v průběhu večera sám.
omlouvám se za Špatnou kvalituZdroj:Zpravodaj.cz